Cathie Wood’a Göre Bitcoin %1.000 Patlayabilir

Cathie Wood’a Göre Bitcoin %1.000 Patlayabilir

Cathie Wood’a Göre %1.000 Patlama Nasıl Olabilir?

ARK Invest‘in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, Bitcoin‘in (BTC) yarım milyon doların üzerinde bir fiyat etiketi yolunda patlama potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Cathie Wood, bir CNBC röportajında, ARK Invest’in kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in mevcut değerini 500.000 $ artıracağı bir senaryo öngördüğünü söyledi.

“Bitcoin’i seçen kurumların Bitcoin’e geçmelerinin fayda sağlayacağını, Bitcoin’in fiyatına 500.000 dolar ekleyebileceğini düşünüyoruz.”

Bitcoin, yazı yazılırken 48,502 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, Wood’un senaryosunu takip ederse, 548.502 dolarlık bir fiyat etiketi, BTC’nin mevcut seviyelerden yaklaşık %1.000 artacağı anlamına geliyor. ARK Invest CEO’suna göre, kurumsal yatırımcılar sermayelerinin yaklaşık %5’ini zaman içinde BTC’ye tahsis ederse, senaryo gerçekleşebilir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Duel Network Nedir?

Cathie Wood, kurumsal para yöneticilerinin kripto para birimine yatırım yaptığını ve başlangıçta en büyük iki kripto varlığını piyasa değeri ile satın aldıklarını ekliyor.

“Bence kurumlar hareket ediyor ve şu anda herhangi bir tür kripto, Bitcoin ve [Ethereum] ile başlıyorlar.”

Herhangi bir türden kripto, kurumsal portföylerin de minimis (önemsiz) miktarı veya yüzdesidir. ARK Invest’in kurucusu ve CEO’su ayrıca kurumsal yatırımcıların çeşitlendirme amacıyla kriptoya yöneldiğini söylüyor.

“Kurumların hareket etmesinin nedeni, bir dereceye kadar Bitcoin’in, diğer varlık sınıflarına kıyasla çok farklı korelasyonlara sahip yeni bir varlık sınıfı olmasıdır…

Diğer varlıklarla en yakın ilişki gayrimenkuldür. Bu nedenle kurumsal para yöneticileri, gelişmekte olan, düşük korelasyonlara sahip yeni varlık sınıflarına bakmak zorundadır.

Çeşitlendirmenin anahtarı budur ve varlık tahsisi açısından kutsal kâse budur.”