Altcoin HaberleriHaberler

İlk Merkezi Olmayan Meme Tabanlı Token Catecoin

Dogecoin'den farklı olarak, Catecoin gerçek kullanım alanıyla kripto paralara yeni bir anlam katıyor.

İlk merkezi olmayan meme tabanlı belirteç olan Catecoin , yalnızca içerik oluşturucuları ve tüketicileri teşvik etmek üzere ortaya çıkarıldı.

Günümüzün bağlantılı dünyasında memler, kültürümüzün ayrılmaz bir parçası haline geldi. Sağladıkları eğlenceye parasal bir değer biçilemezken, yaratıcıları canlı bir internete katkılarından dolayı kesinlikle ödüllendirilebilir.

Proje, içerik alanında DeFi özelliklerini uygulayan türünün ilk örneği olarak belirtiliyor. CATE belirteci ile beslenen proje, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için 9GAG’ye oldukça benzeyen ancak bir blok zincirinde, içerik çiftliği ve stake etme özellikleriyle birlikte farklılık yaratan bir platform sunuyor.

Catecoin nasıl çalışır?

Coinin ekosistemini kullanmak, herhangi bir sosyal ağ platformunu kullanmak kadar basittir. İçerik oluşturucular, kreasyonlarını Catecoin’in Meme Platformuna gönderebilir ve yayınlandıktan sonra topluluk bu içeriği beğenip yorumladıkça CATE ödülleri kazanmaya başlar.

Gönderilerle etkileşime giren platform kullanıcıları bile yorumları ve beğenileri için ödüller alabilir. Coinin içerisinde barındırdığı özellikleri ile büyük ilgi göreceğe benziyor.

Cate’in merkeziyetsiz yapısı ve ödül odaklı işleyişi ile projeye daha şimdiden binlerce hayran kitlesini toplamayı başardı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu