Castle Island Ventures, Web3 Yatırımları İçin 250 Milyon Dolarlık Yeni Fon Duyurdu

Castle Island Ventures, Web3 Yatırımları İçin 250 Milyon Dolarlık Yeni Fon Duyurdu

Kripto para ve blockchain girişim sermayesi şirketi Castle Island Ventures dün yaptığı açıklamada, yeni bir fon için 250 milyon dolar topladığını duyurdu.

BlockFi, Bitwise ve River Financial gibi şirketlere yatırım yapan Boston merkezli firma, bir Medium gönderisinde yeni fonun “kamu blok zincirleri tarafından desteklenen dönüştürücü şirketler inşa eden vizyoner girişimcilerle ortak olma misyonunu destekleyeceğini” söyledi.

Castle Island Ventures III olarak adlandırılan fon, üç ana alana odaklanacak: İnternet mimarisi (web3 gibi), finansal hizmetler ve parasal ağlar. Yatırımcılar arasında bağışlar, varlık yöneticileri ve aile ofisleri bulunuyor.

Kripto alanında üretken bir yorumcu ve yazar olan Nic Carter, Castle Island Ventures’ı Fidelity Investments mezunlarından Matt Walsh ile birlikte yönetiyor. İkili firmayı 2018 yılında kurdu.

Walsh, The Block’a verdiği demeçte; “Bu alanla ilgili heyecan verici olan şey, adreslenebilir pazarların büyümeye devam etmesidir.” dedi.

Walsh, bir proje dalgası piyasaya çıktıkça fonun daha fazla A Serisi tura yatırım yapmaya çalışacağını söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kripto Müzik Uygulaması Audius, Ethereum’dan Solana’ya AUDIO Token Köprülüyor

Fon, önümüzdeki aylarda açıklanacak olan ilk anlaşmasının ön şartlarını şimdiden imzaladı.

Firma ayrıca, müdür Ria Bhutoria‘yı genel ortak olarak terfi ettirdiğini ve gelecek yıl boyunca ekibini önemli ölçüde büyütmeye hazır olduğunu söyledi. Bhutoria, geçen yıl Nisan ayında araştırma direktörü olduğu Fidelity’den fona geçti.

Lansman, firmanın Şubat 2021’de 50 milyon dolarlık girişim fonunun lansmanını duyurmasından sadece bir yıl sonra geldi.