Cardano’nun Milyoner Balinaları Ocak’ta Varlıklarını %40 Arttırdı

Cardano’nun Milyoner Balinaları Ocak’ta Varlıklarını %40 Arttırdı

Zincir üstü analitik firması IntoTheBlock, son zamanlarda ADA için görülen sabit fiyat hareketine rağmen Cardano milyoner adreslerinin aktif olarak birikim yaptığını belirtiyor.

ADA, 22 Ocak’ta 0,92 Dolar’a düştükten sonra yatay ticaret yapıyor ve şu anda 1,06 Dolar’dan el değiştiriyor.

IntoTheBlock, 1-10 milyon ADA’ya sahip adreslerin sahip olduğu bakiyenin 2022’nin sadece ilk ayında %40,65 oranında arttığını belirtiyor. Bu adreslerin şu anda toplu olarak dolaşımdaki arzın %24,87’sini, yani şu anda 33,57 milyar ADA’yı elinde tuttuğunu ifade ediyor.

10.000 ile 1.000.000 ADA arasında bakiyeye sahip Cardano adreslerinin 2021 Aralık ayının ortasından bu yana şaşırtıcı bir şekilde %15.000 oranında arttı. Bu yatırımcı kategorisi, Ocak ayının sonunda 53.6 milyon dolarlık token biriktirerek varlıklarını ikiye katladı.

Cardano tarafından duyurulan son parametre güncellemelerinin ardından, IOHK Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison, hafta sonundan önce daha fazla ağ düzenlemesinin gelebileceğini söylüyor.

IOHK , Cardano’nun bir dizi ölçülen adımda istikrarlı bir şekilde optimize edilmeye devam edeceğini ve talep arttıkça gelecekteki büyüme için Cardano’yu dikkatli bir şekilde ölçeklendireceğini belirtiyor. 

Ocak başında 1.33.0 düğümünün piyasaya sürülmesiyle getirilen değişiklikler, blok boyutu ve bellek birimleri dahil olmak üzere bazı ağ parametrelerinde değişikliklere izin verdi. IOHK geçtiğimiz günlerde, ağ optimizasyon çabalarının bir parçası olarak blok zincirinin blok boyutunun %11 oranında artacağını duyurdu.