Altcoin HaberleriHaberler

Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson: ”Tesla Bitcoin Yerine ADA’yı Kabul Etmeli”

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson‘a göre Tesla, Bitcoin’i topluca terk edip dünyanın en değerli beşinci tokeni Cardano’ya (ADA) yönelmeli.

Hoskinson’a, MIT araştırmacısı Lex Fridman tarafından yapılan bir podcast sırasında, Cardano’nun neden Bitcoin’den daha üstün olduğunu açıkladı .

”Tesla, Sürdürülebilirliği Gerçekten Önemsiyorsa Cardano’yu Seçmeli”

Tesla CEO’su Elon Musk, Mayıs ayında ağın yüksek enerji kullanımı nedeniyle ödemeler için Bitcoin kabul etmeyi bırakacağını açıklamıştı.

Musk’ın bu açıklamasının ardından Bitcoin kripto para biriminin enerji tüketimi etrafında dönen tartışmalarda adeta patlama yaşandı.

Musk, işlem başına enerjisinin %1‘inden daha azını tüketen BTC alternatiflerine bakacağını açıkladı ve çoğu insan, Bitcoin’den daha sürdürülebilir olduğu için Cardano’yu (ADA) önerdi

Hoskinson, 16 Haziran’da Fridman ile yaptığı beş saatlik röportajda, ”Sürdürülebilirlik ve karbon azaltımına gerçekten önem veriyorlarsa, Tesla için ilk tercihin Cardano olması gerekiyor” dedi. 

Ethereum’un kurucu ortağı olan Hoskinson tarafından kurulan Cardano, enerji tasarrufu açısından daha iyi olan bir Hisse Kanıtı (PoS) sistemi kullanıyor. 

Hoskinson, Cardano’nun yılda sadece 6 gigawatt saat enerji tükettiğini belirtti. Yani Cardano’da Bitcoin’e göre daha küçük enerji kullanılacağı tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu