Cardano’nun cüzdan sayısı geçen Noel’den beri %1200’ün üzerinde arttı

Cardano’nun cüzdan sayısı geçen Noel’den beri %1200’ün üzerinde arttı

Cardano, son bir yıl içinde önemli bir büyüme yaşadı ve ağın yerel tokeni olan ADA için cüzdan sayısı belirgin bir şekilde artış gördü.

Cardano Vakfı tarafından yayınlanan verilere göre, cüzdan sayısı 24 Aralık 2021 tarihi itibariyle geçen Noel beri 1.200% üzerinde büyüdü.

Genel olarak güncellemeler, ADA’nın yatırımcılardan daha fazla ilgi görmesine neden olan rallisi için bir katalizör görevi gördü. Geçen yıl boyunca, ADA yaklaşık %870 oranında ralli yaptı.

Cüzdanlardaki önemli artış, potansiyel olarak mevcut ADA sahiplerinin çoğunluğunun, küçük miktarlarda yerel token tutan perakende yatırımcılar olduğunu gösteriyor.

Ek olarak, Cardano blok zincirinde DEX’lerin piyasaya sürülmesi de ADA cüzdanlarının yükselişinde bir itici güç olarak hareket etti.

Cardano, ağın yüksek ücretleri nedeniyle Ethereum’dan ciddi bir kullanıcı tabanı çekti. 2021’de, geliştiriciler ikinci sıradaki kripto para biriminden daha iyi ürünler sunmaya başladıktan sonra Cardano, Ethereum’a bir alternatif olarak görülüyordu.

Akıllı sözleşme işlevinin başlatılması, Cardano ağ etkinliğini etkileyen önemli bir özelliktir. Bu doğrultuda, bir başarı olarak ortaya çıkan akıllı sözleşme işlevselliğini kullanan kullanıcı sayısında artış olmuştur.  8 Aralık itibariyle Cardano tabanlı akıllı sözleşmeler platformu Plutus tabanlı akıllı sözleşme sayısı 888‘e ulaştı.