Altcoin HaberleriHaberler

Bitcoin 33.000 Dolarda Mücadele Ederken Cardano ve Dogecoin %6 Artış Gösterdi

Bitcoin 33.000 dolar seviyelerinde sıkışırken ADA ve DOGE etkileyici yüzdelerle yükselmeye başladı.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 33.000 dolar seviyelerinde sıkışıp kaldı. Bitcoin’e ek olarak diğer altcoinler de herhangi bir kazanım elde edemedi.

Bitcoin’de mücadele devam ederken son zamanlarda gündemden düşmeyen Charles Hoskinson‘un ADA‘sı ve Elon Musk‘ın DOGE‘sinde etkileyici yüzdelerle sıçrama görüldü. 

Bitcoin 33K Dolar Civarında Güne Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerce BTC birkaç saat içinde 36.000 Dolar’dan 28.500 Dolar’ a düştü ve bu, son beş aylık sürecin en düşük fiyat noktası oldu.

Ancak, Bitcoin dün saatler içinde 5.000 dolardan fazla değer kazandı ve 35.000 Dolar gibi ciddi bir günlük zirveye taşındı.

Çok sayıda düşüş işaretinin ardından, kripto para birimi yörüngesini bir kez daha tersine çevirdi. Yaklaşık 2.500 dolar gerileme yaşadı ve o zamandan beri BTC 33.000 dolar seviyelerinde mücadele ediyor.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de dünden bu yana %0,5 azaldı. Çünkü bazı alternatif kripto paralar etkileyici kazançlar elde etti.

Cardano ve Dogecoin Yükselişi

Çoğu altcoin, BTC‘nin son birkaç gündeki dalgalanmalarını takip etti ve son 24 saat içinde geri çekildi. 1.700 doların altına düşen ve ardından tekrar 2.000 doların üzerine çıkan Ethereum‘da dünden bu yana %4 düştü.

Ethereum kripto para birimi şuan 1.900 doların biraz üzerinde duruyor. Ripple (-%1.5), Polkadot (-4%) ve Uniswap (-5%) de güne devam ederken, Bitcoin Cash ve Litecoin küçük kazançlar kaydetti.

Bununla birlikte, Cardano ve Dogecoin ilk ondaki kripto paralar arasında en önemli kazanımları sergiledi. DOGE %7 artışla 0.23 Dolar’a yükselirken, ADA %5 artışla 1,3 Dolar’ın üzerine çıktı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu