Cardano, Monero ve diğer birkaç altcoin olası bir fiyat artışının işaretlerini gösteriyor

Cardano, Monero ve diğer birkaç altcoin olası bir fiyat artışının işaretlerini gösteriyor

Santiment verilerine göre Cardano, Monero ve diğer birkaç altcoin olası bir fiyat artışının işaretlerini gösteriyor. Kripto piyasası art arda ikinci gün düşüş kaydediyor. Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, altcoinlerin çoğunluğunun yanı sıra şu anki 41.313 Dolar fiyatıyla %1.74 düştü.

CoinMarketCap verilerine göre Cardano, Uniswap ve Chainlink gibi tokenler son 24 saatte %8 ile %11 arasında kayıp yaşadı.

Zincir üstü analitik firması Santiment, son zamanlarda farklı kripto varlıkları için kaldıraçlı kısa pozisyonlarda kayda değer bir artış gördüğünü bildirdi. 

Şirket, altcoinlerin özellikle artan bir şekilde aşırı kaldıraçlı şort ve negatif fonlama oranları belirtileri gösterdiğini ve kısa vadeli likidasyonların fiyat artışına yol açabileceğini belirtti.

ADA, Cardano blok zinciri etrafındaki iyimserliğin ortasında 18 Ocak’ta 1.64 Dolar’a ulaştı. Ardından ADA, devam eden piyasa satışlarıyla düştü.

Bununla birlikte Santiment, Cardano blok zincirinde aktif gelişme ve günlük aktif adreslerde (DAA) bir artış bildirdiği için ADA temellerinin oldukça güçlü olduğunu ifade etti.

Sanbase Eleyici
Sanbase Screener, Kaynak: Santiment

DAA’lar, zaman içindeki ağ etkinliğini izlemek için yararlı bir ölçümdür. Genel olarak, artan DAA’lar daha fazla blok zinciri kullanımına işaret ederken, azalan DAA’lar ağ için daha düşük talebe işaret ediyor. 

DAA’lar fiyat etkinliği ile ilişkili olma eğilimindedir. Bu nedenle, genellikle fiyat hareketi için öncü bir gösterge görevi görebilir.