Cardano Kurucusu, Shiba Inu ve Dogecoin’i İnceliyor

Cardano Kurucusu, Shiba Inu ve Dogecoin’i İnceliyor

Cardano (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, meme kripto paralarının, kullanıcı yardım programından yoksun olmasına rağmen milyarlarca dolarlık piyasa değerine ulaştığını söylüyor.

Cardano’nun geliştirilmesinden sorumlu blockchain teknoloji firmasının CEO’su 291.000 YouTube abonesine kripto projelerinin misyon ve vizyonlarına göre değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor:

“Dogecoin’imiz (DOGE), Shiba Inu’muz (SHIB) var. Teknik olarak on milyarlarca dolar değer biriktirdiler, ancak arkalarında bir sosyal ağ olduğu gerçeğinin dışında gerçek bir faydası yok.”

Ancak kurucuya göre bu paraların taraftarları, bu sosyal ağların değeri temsil ettiğini ve bu nedenle ihtiyaç olan tek şeyin bu olduğunu iddia edecekler.

Hoskinson ”Benim gibi eski kafalı insanlar, gerçek temellere, gerçek işlemlere, gerçek ticarete, kullanıcı faydası potansiyeline ve bunların dünyada nasıl yürüyeceğine dair bir görüşe sahip olmanız gerektiğini söylüyor, dünyayı değiştiriyor.” Dedi.

Cardano kurucusu bazı kripto varlıklarının son derece yüksek getiriler ile gerçekçi olmayan beklentilere yol açtığını söylüyor:

“Her yıl, ekonomik koşullar ne olursa olsun, dünya çapında kripto para birimiyle ilgili binlerce projenin başlatıldığını göreceğiz.”

Hoskinson’a göre, gerçekçi olmayan beklentiler kripto para endüstrisinde sabırsızlığa neden oldu.

“Yerel getirilerin bir sonucu olarak, insanlar işlerin ne kadar sürmesi gerektiği ve değerin nereden geldiği konusunda çok sağlıksız görüşler geliştirdiler.”