Cardano Kurucusu DeFi Sektörünü Düzeltmek İstiyor

Cardano Kurucusu DeFi Sektörünü Düzeltmek İstiyor

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Colorado eyaletindeki evinden bir YouTube canlı yayını sırasında merkezi olmayan finansın (DeFi) tuzaklarından bahsetti ve birçok kullanıcının DeFi ekosistemindeki düşük üretim kalitesi uygulamalarından inanılmaz derecede bıktığını iddia etti.

Çoğunlukla Ethereum alanında gerçekleşen dolandırıcılık ve hack’lerden kaynaklanan kayıpların 2021’de 10.5 milyar doları aştığını da sözlerine ekledi.

Input Output patronu, kripto alanındaki birçok projenin titiz mühendislik yerine “bir umut ve duaya” dayandığını söylüyor. Bu nedenle, birçok projenin zamana dayanmayacağına inanıyor.

Bu tür bir mühendislik yapmak çok zor, bu tür bir mühendisliği doğru ve geleceğe dönük bir gözle yapmak çok zor.

DeFi için standartlar geliştirmek

Hoskinson, Cardano’nun düşük kaliteli uygulamaları ayıklamak amacıyla DeFi için belirli bir standartlar seti oluşturarak sektörü düzeltebileceğini söylüyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Stablecoin Rezervi, Bitcoin Kısa Vadeli Sahipleri Kar Ettikçe Yükseliyor

Hoskinson’a göre Ouroboros konsensüs protokolleri ailesi, Cardano’nun onlarca yıl devam etmesini sağlayacak.

Ölçeklenebilirliğin sağlanması

Adını mitolojik bir canavardan alan ölçeklendirme çözümü Hydra ve yan zincirler sayesinde Cardano’da işlemleri hızlandırmak mümkün olacak. Hoskinson, önümüzdeki on yıllar içinde milyarlarca kullanıcının ekosistemin bir parçası olmasını bekliyor.

Hoskinson, rekor sayıda geliştiricinin Cardano’nun çekirdek altyapısı ve DeFi ekosistemi üzerinde çalıştığını söylüyor.

Bu yılın başlarında Cardano, Hoskinson’ın “tamamen” uydurulmuş olduğunu iddia ettiği eşzamanlılık sorunu nedeniyle merkezi olmayan bir borsanın işlem gerçekleştirememesinden sonra ağır eleştirilere maruz kaldı.