Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’dan Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı’na Sert Sözler

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’dan Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı’na Sert Sözler

Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari, kripto para birimi endüstrisinin pompalama ve boşaltma planlarıyla dolu olduğunu söylediği son tweetiyle kripto para birimi topluluğunu bir kez daha kızdırdı .

Kashkari’nin en son yorumu, kripto para birimi topluluğunun farklı kesimlerini birleştirdi. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Federal Rezerv’in enflasyonun olmadığını iddia ederek fakirleri mahvettiğini söyledi:

Diğer bir yandan İnsan Hakları Vakfı’nın baş strateji sorumlusu Alex Gladstein, Bitcoin’in Küba, Nijerya ve Etiyopya gibi ülkelerden insanların ekonomik özgürlüğü yeniden kazanmalarına ve yolsuzlukla mücadele etmelerine nasıl yardımcı olduğunu gösteren çok sayıda makale de paylaştı.

Kashkari uzun zamandır kripto para birimine karşı çıkıyor, ancak son zamanlarda daha da şüpheci oldu. Ayrıca, tüm kripto para birimlerinin yüzde 95‘inin yutturmaca, gürültü ve kafa karışıklığından ibaret olduğunu söyledi.

Eleştirmenler, Fed‘in daha yüksek enflasyona yol açan pervasız para politikası kararlarının yükünü sıradan insanların omuzlamak zorunda kaldığını iddia ediyor