Cardano Aktif Adresleri %200’ün Üzerinde Arttı

Cardano Aktif Adresleri %200’ün Üzerinde Arttı

Messari’den alınan verilere göre, Cardano’daki aktif adreslerin sayısı Kasım 2021’de %25‘ten fazla arttı. ADA aktif adres sayısı, şu anda 191,500’ün biraz üzerinde olmasına rağmen, 485.000’in üzerinde zirveye ulaştı. Ayın başında, rakam 161.000 civarındaydı.

Cardano ağı ve yerel ADA varlığı, bir dizi yükseltmeden sonra bu yıl iyi performans gösteriyor. Bunlardan en önemlisi, platforma akıllı sözleşmeler getiren Alonzo yükseltmesiydi.

Akıllı sözleşmelerle ağ çok daha yetenekli hale geldi ve DeFi alanıyla ilgili birçok gelişmeye yol açtı. Ağ için bazı küçük olumsuz olaylar olduğu göz önüne alındığında, aktif adreslerin sayısının artması şaşırtıcı olabilir.

Son zamanlarda, eToro ABD müşterileri için ADA’yı listeden çıkardı. Ardından ADA fiyatı biraz düştü ve bazı gecikmeler oldu.

Token, Eylül 2021’in başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 3,09 dolara ulaştı. O aya kadar ADA çok iyi gidiyordu , ancak bu ivmeyi Ekim ayına kadar sürdürmekte zorlanıyordu.

ADA fiyatı düşüyor olsa da, Cardano’nun geleceği oldukça parlak görünüyor. Yükseltmeler ağın yeteneklerini artırdı ve geliştiriciler bunu kullanıyor. Cardano ağında gelişmeye kesinlikle yeni bir ilgi var.

Cardano’nun başarısının büyük bir kısmı ekosisteminin gücünden gelecek. Cardano, DeFi pazarının kralı olmaya devam eden Ethereum’a en azından uygulanabilir bir alternatif olarak hizmet etmeye hazır görünüyor.