Cardano Ağı, SundaeSwap Lansmanı Nedeniyle Rekor Kapasitede

Cardano Ağı, SundaeSwap Lansmanı Nedeniyle Rekor Kapasitede

Hem Cardano Blockchain Insight‘a hem de pool.pm‘ye göre, Cardano (ADA) ağı, merkezi olmayan borsa veya Cardano’da canlı yayına giren türünün ilk örneği olan DEX, SundaeSwap‘ın piyasaya sürülmesi nedeniyle yaklaşık iki hafta boyunca rekor kapasitesini korudu. Aynı zamanda, ADA blok zinciri için kilitlenen toplam değer, devam eden aşağı piyasadan token fiyatındaki son düşüşe rağmen yaklaşık 80 milyon dolarlık bir rekora ulaştı.

Ağın mevcut ortalama blok zinciri yükü %93,19’da seyrediyor, bu da bloklarının %93,19’unun doldurulduğu anlamına geliyor. Bu bağlamda, metrik Yılbaşı Gecesi’nde yalnızca %32,49’du. ADA cüzdanlarının sayısı da 3 milyon sınırını aşmanın eşiğinde.

Birçok ADA meraklısı, kilometre taşlarını kutlamak için sosyal medyaya gitti. Ancak, yalnızca bir DEX’in eklenmesi nedeniyle ağın tam kapasiteye yaklaşması olgusu, ölçeklendirme çözümleri yakında gelecek olsa da, faydası hakkında soruları gündeme getirdi. Reddit kullanıcısı Ek_Till_838 şunları belirtti:

“Bundan hoşlanmıyorum; çünkü Cardano’nun blok zincirinin aşırı yüklendiğini ve yükün üstesinden gelmek için mücadele ettiğini gösteriyor. Bu, yatırımcıları Cardano’dan korkutabilir ve onların güvenilir bir blok zinciri ağı olmadığını düşünmelerine neden olabilir.”

SundaeSwap’ın piyasaya sürülmesi sırasında da her şey yolunda gitmedi. Kısa süre sonra, başarısız işlemlerin kullanıcı raporları sosyal medyada geniş çapta dolaşmaya başladı. Yayınlandığı sırada kullanıcılar, birkaç gün önce göndermelerine rağmen DEX siparişlerinin işlenmediğini iddia ediyor. Daha da önemlisi, platform, Cardano hızlandırma programı CardStarter ile yatırımcı vaatlerinin başarısız olduğu iddialarıyla ilgili olarak kamuoyuna duyurulan bir ticari anlaşmazlıkta kilitlendi. Charles Hoskinson bile fiyaskoya katılarak iki tarafa “kendinizi toparlayın!” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Biden Hükümeti, Bitcoin’i Ulusal Güvenlik Konusu Olarak Düzenleyecek