Altcoin HaberleriHaberler

Piyasada Düşüş Yaşanırken Cardano (ADA) Nasıl Güçlü Kaldı?

Düşüş piyasasında ilk 10'daki kripto paralar arasında yükseliş yaşayan tek dijital para Cardano oldu.

Kripto para piyasası iki haftadan fazla bir süredir küçülme yaşıyor. Market hacmi 2 trilyondan 1.6 trilyon dolara kadar geriledi. Uzun süredir ilk 100‘deki coinlerden sadece birkaç tanesi yeşil yakıyordu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Cardano (ADA), düşüş piyasasında bir artış kaydeden ve ilk 10‘da yer alan tek dijital para oldu. ADA şu an 1,6 doların üzerinde işlem görüyor. 

Cardano, yol haritasındaki gelişmeleri gerçekleştirip ekosistemini geliştirerek yalnızca inovasyon cephesinde hızlı adımlar atmakla kalmadı, aynı zamanda daha geniş sektörler için çeşitli ölçütler belirledi.

Coinin blok zinciri kısa süre önce 1 milyon ADA cüzdanına ulaştı ve Alonzo yükseltmesi birkaç gün önce ilk test ağında yayına girdi. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, son zamanlardaki benzer durumlardan bahsederek şunları söyledi : 

“Cardano ile yaptığımızın sektörün sahip olduğu en iyi şey olduğuna inanıyorum. Geleceğe yönelik programlanabilir finansman sağlıyoruz. Bu son derece heyecan verici bir şey.”

Bitcoin’in ekosistemi bir süredir durgundu. 2017 ve 2018‘in geçmiş döngülerinde, piyasanın kaderi ağırlıklı olarak BTC kripto para birimine bağlıydı, ancak şimdi Hoskinson’ın da işaret ettiği gibi, altcoinler kendilerini Bitcoin’den ayırdı. Hoskinson konu hakkında şunları söyledi:

“Her şeyin birbirinden ayrıldığını görmeye başlıyoruz. Bu lehimize hareket ediyor.”

Hoskinson, pazarın artık yakında patlayacak bir balon olmadığını belirtti. Olgunlaşmak, büyümek ve somutlaşmak için burada olduğunu iddia etti. Piyasanın doğru yönde hareket ettiğinin altını çizen geliştirici diyor ki:

“Üçüncü nesil protokoller her şeyi değiştirecek ve artık bu Bitcoin-altcoin çılgınlığına ve mantıksızlığına sıkışıp kalmayacağız.”

Kripto paraları ve onların altında yatan teknolojileri, dünyayı zaten etkilemiş olan bir “bulaşma” olarak nitelendiren Hoskinson, endüstrinin bir bütün olarak verimsiz geleneksel finansal ekosisteme karşı bir panzehir olduğunu iddia etti: 

“Piyasa düşüş trendine girmeye başlıyoruz. Küçük şeyler için endişelenmeyin. Dalgalar yükselir, dalgalar düşer. Gelgitler olur. Köpekler her zaman havlar ama kervan her zaman yoluna devam eder.”     

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu