Cardano (ADA) %8 Yükseldi, Bitcoin 42 Bin Dolar Aralığını Koruyor

Cardano (ADA) %8 Yükseldi, Bitcoin 42 Bin Dolar Aralığını Koruyor

Çoğu altcoin yükseliş eğilimini sürdürürken Cardano %8‘lik bir artışla ilk 10’daki kripto paralar arasında en büyük kazanan olarak öne çıkıyor.

Sadece birkaç gün önce, birincil kripto para birimi Bitcoin, önceki haftadaki kayıpların çoğunu geri almaya çalışan boğaların baskısının ardından haftalık en yüksek seviye olan 44.500 dolara dokundu.

Ancak ayılar daha fazla artışa izin vermedi. Tam tersine BTC hızla değer kaybetmeye başladı ve saatler içinde 2.500 dolar değer kaybetti. Bu durum, yedi günden kısa bir süre içinde üçüncü kez 42.000 doların altına inilmesiyle sonuçlandı.

Varlık bu noktada iyi tepki verdi ve dün bildirildiği gibi 1.000 doların üzerinde sıçrayarak 43.000 doları geri aldı. İlerleyen saatlerde bir kez daha bu çizginin altına düştü ve bu da 44.000 dolara yaklaşmasıyla sonuçlanan başka bir yükseliş başlattı. Ancak beklenen olmadı. Şu an itibariyle BTC bir kez daha 43.000 dolar civarında yer alıyor ve piyasa değeri 800 milyar doların üzerinde. 

Cardano %8 Artış Görüyor

Daha büyük sermayeli altcoinlerin çoğu, günlük ölçekte nispeten sakin kaldı. Ethereum, 24 saatlik küçük bir artışın ardından 3.300 doları koruyor. Binance Coin dün 500 dolara dokundu ancak şimdi bu çizginin hemen altında duruyor.

Solana, Polkadot, Avalanche ve Terra daha etkileyici kazanımlar elde etti. SOL %3, DOT %4, LUNA %5 ve AVAX %4 arttı. ADA dünden bu yana yaklaşık %8 arttı ve 1,35 doların üzerinde işlem görüyor.

Buna karşılık, en büyük iki memecoin değer kayıpları yaşadı. Dogecoin, Tesla’nın ürünleri için DOGE ödemelerini etkinleştirdiği Cuma günkü heyecanın ardından %5 daha düştü. Shiba Inu bir günde %1‘in biraz üzerinde gerileme yaşadı.

Fantom (%12), Secret (%10), Spell Token (%8), Osmosis (%6.5), Economi (%6) ve diğerlerinden daha fazla artış geliyor. Kripto piyasa değeri ise 2,1 trilyon dolara yakın.