HaberlerKripto Para Haberleri

Canaan CEO’su Edward Lu, Şirketin Satış İstatistiklerini Paylaştı

Canaan CEO'su Edward Lu, şirketin satışlarının ilk çeyrekte %80'den fazla arttığını söyledi.

Canaan madencilik şirketinin CEO’su Edward Lu, Angie Lau ile yaptığı röportajda , Çin’de madenciliğe karşı alınan katı önlemlerin ardından satışlarının %80‘den fazla arttığını söyledi.

Firma, geçtiğimiz haftalar Kazakistan’da satış sonrası destek merkezi kuracağını ve hatta Bitcoin madenciliğine başlayacağını duyurmuştu.

Kripto para birimlerine sıcak bakan ve ucuz enerjiye sahip olan bölgeler, firmalar için çok daha cazip bir hale geliyor. Tüm bu süreçler, Çin’in madencilere karşı sert baskısından sonra daha da fazla hız kazandı.

Sonuç olarak, birçok Çinli madencilik şirketi faaliyetlerini devam ettirebilmek için dünyanın farklı yerlerine taşınmaya başladı. Özellikle, Çinli madenciler için Kazakistan, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın diğer bölgelerine büyük ilgi gösteriliyor.

Örnek verecek olursak; bu anlamda Kazakistan merkezli madencilik sağlayıcısı Xive, büyük bir talebe yol açan uygun barındırma koşulları sunuyor.

Tanınmış şirketlerden Canaan madencilik şirketi de tercihini Kazakistan’dan yana kullandı. Canaan Madencilik Başkanı Edward Lu bu konuda çeşitli açıklamalar yaptı.

Edward Lu, Kazakistan’ın madencilik ve ekipman satışı açısından kazançlı teklifleri olduğunu söyledi.  Lu’ya göre, şirketinin satışları bu yıl büyük ölçüde arttı ve satışlarının %80‘inden fazlası yurt dışından geliyor.

Canaan CEO‘su Lu, ayrıca madencilerin maliyet tasarrufu açısından en ucuz elektrik fiyatlarına sahip olan yerleri aradıklarını da sözlerine ekledi. 

Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklama yönündeki son adımlarının kripto para topluluğundan çok olumsuz bir tepkiyle karşılandığını belirtmekte fayda var. Çinli düzenleyiciler kripto para birimi işlemlerine kısıtlamalar getirmeye hala devam ediyor .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu