Cameo, Geniş Ünlü Portföyüyle Ethereum NFT Pass’ı Başlattı

Cameo, Geniş Ünlü Portföyüyle Ethereum NFT Pass’ı Başlattı

İnsanların ünlülerden ve fenomenlerden kişiselleştirilmiş video mesajları satın almalarını sağlayan popüler bir uygulama olan Cameo, NFT alanına giriyor. Bugün firma, özel deneyimlerin ve avantajların kilidini açmak için bir bilet gibi çalışan bir Ethereum NFT olan Cameo Pass‘ı resmen açıkladı.

Önde gelen pazar yeri OpenSea aracılığıyla 17 Şubat’ta piyasaya sürülecek olan Cameo Pass, 0,2 ETH (şu anda 528 $) karşılığında satılacak ve Cameo’nun yeni üyelik kulübüne erişim kartı görevi görecek. Geçişler, Doodles sanatçısı Burnt Toast, NFT sanatçısı Vinnie Hager ve halihazırda Cameo aracılığıyla sanat eserleri satan karikatürist Luke McGarry‘nin yeni sanat eserlerini içeriyor.

Cameo Pass NFT sahipleri, Beverly Hills‘de yer alan Cameo House‘daki partiler, tanışma ve karşılama fırsatları ve ünlülerle çevrimiçi Soru-Cevap oturumları da dahil olmak üzere gelecekteki canlı ve çevrimiçi etkinliklere erişimin kilidini açacak. Girişim ayrıca, metaverse dünyasında inşa edilecek bir Cameo konumuna erişimin yanı sıra özel ürünler de sunacak.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rusya Merkez Bankası Ülkenin İlk Dijital Varlık Yöneticisini Onayladı

Bir şirket temsilcisine göre Cameo, şirket merkezi olmayan teknoloji tarafından desteklenen hayran merkezli deneyimleri benimserken, NFT satışlarından elde edilen fonları gelecekteki Web3 çabalarına ve keşiflerine yeniden yatıracak.

Cameo, 2017 yılında kuruldu ve geçen yıl 100 milyon dolarlık C Serisi turunun ardından 1 milyar dolar değerinde olduğu zaman Unicorn statüsüne ulaştı. Platformda eğlence, spor, siyaset ve daha pek çok dünyadan binlerce ünlü, sporcu ve halk figürü yer alıyor.