HaberlerKripto Para Haberleri

Bybit Borsası Artık Daha Sıkı Müşteri Tanımlama Prosedürleri Sunacak

Bireyler ve işletmeler Bybit'te daha fazla KYC işlemi ile karşı karşıya kalacak.

Bybit kripto para borsası, müşteri tanı (KYC) prosedürlerini önümüzdeki hafta kullanıma sunulacak yeni prosedürlerle hızlandırmayı planlıyor.

Borsa, dün resmi web sitesinde paylaştığı iki bildirimde, bireyler ve işletmeler için güncellenmiş KYC prosedürlerinin detaylarını açıkladı.

Popüler kripto para borsalarından Binance gibi, Bybit de bankalar ve itibari para transferleriyle doğrudan ilgilenmiyor, bunları üçüncü taraf ödeme sağlayıcıları aracılığıyla yönlendiriyor. Bu sebeple, bu KYC gereksinimleri yalnızca kripto para çekme işlemleri için olacak.

[affiliate_news2 id=”3656″]

Borsadan ikiden fazla Bitcoin (BTC) çekilmesi, uzun bir belge sağlama ve doğrulama süreci gerektirecek. Buna pasaport, ad, doğum tarihi, ön ve arka fotoğraflı kimlik belgeleri ve yüz tanıma taraması gibi belgeler de dahil.

100 BTC‘ye kadar kripto para çekme işlemleri için üçüncü KYC katmanı, kamu hizmeti faturaları, banka hesap özetleri veya bir hükümet tarafından verilen konut tapusu gibi belgeleri gerektirecek.

Yani bundan sonra kullanıcılar yüklü çekim işlemi yapmak istediklerinde uzun bir doğrulama süreci ile karşı karşıya kalacaklar.

Kurumsal şirketlerin çekim işlemlerinde ise hesap sahiplerinin bir kuruluş belgesi, sözleşme, tüzük veya kuruluş sözleşmesi ile üye ve yönetici sicilini sağlamaları lazım.

İş burada da bitmiyor. Şirkette %25 veya daha fazla hisseye sahip yöneticinin pasaportu, kimliği ve ikametgah belgesi de gerekli. Bybit, ek olarak işlemlerin doğrulanmasının 48 saat kadar sürebileceğini belirtti.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu