HaberlerKripto Para Haberleri

Bybit Borsası’nın Ontario Menkul Kıymetler Yasalarını İhlal Ettiği İddia Edildi

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit'i araştırdığı kripto borsaları listesine ekleyerek menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia etti.

Kanada’nın mali düzenleyici kurumu, Bybit borsasının menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia etti. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) borsanın Ontario menkul kıymetler yasalarını dikkate almadığını belirtiyor.

Kurum, potansiyel menkul kıymetler kanunu ihlalleri için borsaları ve diğer kripto para şirketlerini hedef alıyor. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit’i menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle resmen suçladı.

ByBit, OSC’nin hedefi haline gelen en son varlık oldu. Yetkililer, 21 Haziran’da borsanın Ontario menkul kıymetler yasalarını göz ardı ettiğini iddia eden resmi bir açıklama yayınladı

Ek olarak, daha önce de belirtildiği gibi, kripto ticaret platformlarını menkul kıymet yasalarını çiğnemenin düzenleyici işlemlerle sonuçlanacağı konusunda uyarmayı amaçlıyor.

ByBit Ateş Altında!

Bybit’in kayıt yaptırmadığı için yasaları ihlal ettiği belirtildi. Kuruluşa kayıt yapılmaması ve ürünlerin sunulması menkul kıymet ihlali anlamına geliyor.

OSC, 29 Mart’ta kripto borsalarına bir bildirim göndererek, uyumluluk kararlarına başlamak için 19 Nisan’a kadar temas başlatmalarını istedi. 

Ardından bazı borsaların bunu yapmadığını bildirildi. Kurumun peş peşe bu bildirimleri göndermesi, bölgesel yasaları hiçe sayan borsalara karşı harekete geçme niyetinde olduklarını gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu