Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberler

Büyük Müzayede Evi Christie’s, 6 Milyon Dolarlık Tablo İçin Bitcoin ve Ethereum Ödemelerini Kabul Edecek

İngiliz müzayede evi Christie's, tahmini 6 milyon dolar değerindeki bir tablo için Bitcoin ve Ethereum kabul edecek

İngiliz müzayede evi Christie’s‘ın kökeni 1766 yılına kadar dayanıyor. Christie’s 2015 yılında tam 4.8 milyar Euoro’luk satış yaparak dünya basının gündemine oturmuştu.

Kurum tarafından yapılan yeni bir duyuruya göre tahmini 6 milyon dolar değerindeki Keith Haring’ın bir tablosu için Bitcoin ve Ethereum kabul edilecek. Ödeme yapmak için kullanılan dijital cüzdanın, Coinbase, Fidelity, Gemini ya da Paxos gibi onaylı şirketlerinde birinde tutulması gerekiyor.

Christie’s’de Tablolar İçin Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor

Dünyanın en büyük müzayede evlerinden biri olan Christie’s, önümüzdeki hafta Londra’daki “20./21. yüzyıl” konseptli satışında Keith Haring‘in bir tablosu için kripto para birimini kabul edeceğini duyurdu.

Christie’s’in çağdaş sanat bölümünün eş başkanı Katharine Arnold, Reuters’e verdiği röportajda, tablonun türünün ilk örneği olduğunu söyledi.

Tablonun tahmini değeri 6 milyon dolar olarak belirtildi ve bu tablo için iki kripto para birimi kabul edileceği söylendi. Müzayede evinin resmi web sitesi, birden fazla dijital cüzdandan kısmi ödemelere izin verilmeyeceğini vurguladı.

Yapılan duyuruda “Ethereum veya Bitcoin ile yapılacak olan ödemeler, Christie’s’e dijital cüzdan transferi yoluyla yapılmalıdır” diye açıklandı.

Kullanılan dijital cüzdanın şu şirketlerde barındırılması gerektiği söylendi: Coinbase Custody Trust, Coinbase, Fidelity Digital Assets Services, Gemini Trust Company, Gemini Europe Ltd., Gemini Europe Services Ltd., Paxos Trust Company, Digivault Ltd., Ziglu Ltd. veya Archax Ltd.

Christie yetkilileri konu hakkında şunları söyledi:

”Yalnızca bu platformlarda tutulan dijital cüzdanlardan gönderilen ödemeler kabul edilecektir. Diğer borsalarda barındırılan dijital cüzdanlardan veya kişilerin kendi cüzdanlarından yapılan ödemeleri tanımayacağız.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu