HaberlerKripto Para Haberleri

Bulut Bilişim Devi Alibaba Cloud, Çin’deki Kripto Madenciliği Şirketlerine Hizmet Vermeyi Durdurabileceğini Söyledi

Çinli medya kaynakları, Alibaba Cloud'un Çin'deki kripto şirketlerine hizmet vermeyi bırakabileceğini belirtiyor

Kripto para araştırmalarıyla tanınan Çinli gazeteci Colin Wu ve 8BTC haber portalı, Alibaba Cloud‘un kripto madencileri üzerindeki kısıtlamaya katıldığını söyledi.

Yapılan açıklamalara göre Alibaba Cloud‘un bu kararı kripto para borsalarını olumsuz etkilemeyecek. Çin’deki en büyük ikinci bulut hizmeti sağlayıcısı Alibaba Cloud‘un, son yasal düzenlemeler nedeniyle kripto para madencileriyle çalışmayı bırakabileceği konusunda uyardığını bildirdi.

8164_0
Twitter üzerinden görüntü

Kripto Para Kısıtlamasına Alibaba Cloud’da Katıldı

Colin Wu, bugün Çin’in Sichuan eyaletindeki kripto para madencilerine yönelik elektrik şirketlerinin hizmet vermeyeceğini de duyurmuştu.

Bu kısıtlama, yaz aylarında bol miktarda harcanmamış hidroenerji bulunmasına rağmen yapıldı. Wu, Bitcoin madencileri tarafından kullanılmadığı sürece enerjinin boşa harcanabileceğini söyledi.

Çinli gazeteci kripto madencileri için başka bir olumsuz haberi daha duyurdu. Şimdi Alibaba Cloud‘un Çin’deki kripto para madencileri için kısıtlamalara katıldığını bildiriyor.

Şirket, kripto para endüstrisine dahil olan müşterilerini, hizmetlerin artık sağlanamayabileceği konusunda uyardı. Bunun nedeni olarak, Alibaba Cloud temsilcilerinin şirketlere açıkladığı gibi, 2021‘in ikinci çeyreğinden bu yana yasal denetimin sıkılaştırılması olarak gösterildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu