Bu ülke, 2021 yılının 4. çeyreğinde ABD’yi geçerek en iyi kripto ekonomisi haline geldi

Bu ülke, 2021 yılının 4. çeyreğinde ABD’yi geçerek en iyi kripto ekonomisi haline geldi

Bir kripto ekonomisini birinci sınıf yapan bir dizi faktör bulunmaktadır. Bunlar, bir ülkedeki Bitcoin operatörlerinin ve kripto ATM’lerinin sayısından bölgesel düzenlemelere ve cüzdanların kullanılabilirliğine kadar değişebilir.

Coincub, 2021’in son çeyreği için kripto ülke sıralamasını gerçekleştirdi. Ancak göz korkutucu miktarda veriye rağmen, açık ara önde olan bir ülke var gibi görünüyor.

Bu ülke, Singapur’dan başkası değil. Güneydoğu Asya ülkesi, kurumsal kabul, borsaların ve cüzdanların mevcudiyeti, düzenleme, finansal hizmetler, şeffaflık, kripto para harcamaları ve bankaların kripto faaliyeti gibi alanlarda ciddi bir büyüme yaşadı.

Veriler, 5.600.000 kişinin % 9.4‘ünün kripto para tuttuğunu gösteriyor:

“Singapur, rekabetçi konumunu sürdürmeye uygun olarak, finansal sektördeki ilerici tutumunu devam ettiriyor. Çok sayıda perakende alımı ile birlikte kripto kazançları üzerinde düşük bir vergi ile yasal rehberlik sunuyor.”

Bununla birlikte raporda ek olarak şunlar belirtildi :

“Merkezi Olmayan Finans, kripto para biriminin hızlı ilgisinin ve büyümesinin arkasındadır ve blok zinciri teknolojisi ile desteklenmektedir. Merkez bankası, kripto para birimi hizmet sağlayıcıları için daha güçlü standartlar sağlamak için daha yüksek gereksinimler dahil olmak üzere yeni finans sektörü düzenlemelerine bakıyor.”

İlk beşte yer alan diğer ülkeler arasında Avustralya, ABD, Almanya ve Kanada yer aldı. Bununla birlikte, önceki lider ülkenin kripto üzerindeki “düzenleyici baskılar” nedeniyle sıralamadan düşürüldüğünü belirtmekte fayda var.

Kripto para işlemlerini yasaklaması nedeniyle sıralamanın en altındaki ülke Çin oldu. Diğer kötü performans gösterenler arasında Rusya, Yeni Zelanda ve Nijerya yer aldı.