Altcoin Haberleri

Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin: Patlama Bekleniyor!

Yeni bir haftaya giriyoruz. Bu hafta Bitcoin ve altcoin piyasasında neler olacağını merak ediyoruz. Bu yüzden izlenmesi gereken dört kripto para ünitesine yer vereceğiz.

Altcoin Dogecoin

Altcoin Dogecoin 0.08 dolar düzeyinin çabucak üzerinde dirençle karşı karşıya. Lakin olumlu bir işaret, boğaların fazla yer bırakmamış olması.

Boğalar 28 Temmuz’daki düşüşü satın aldılar. Buna nazaran bu durum hassaslığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 25 Temmuz’da yapılan gün içi en yüksek düzeyin üzerine çıkarırsa, altcoin DOGE/USDT kuru ivme kazanacak. Parite daha sonra 0,10 dolara ve akabinde 0,11 dolara yükselecek. Tersine, fiyat mevcut düzeyden geriler ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra 0,07 dolar kırılma düzeyine kayacak.

Dört saatlik grafik paritenin yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Fiyat 20-EMA’nın altına düştü. Lakin boğalar düşüşü satın aldı. Buna nazaran fiyatı tekrar 0,08 doların üzerine çıkardı. Boğalar genel mahzuru aşarsa, parite üst hareketine devam edecek. Aşağı istikamette izlenecek değerli takviye 20 günlük EMA. Akabinde 50 günlük SMA’dır. Satıcıların üstünlüğü ele geçirmek için fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürmesi gerekecek. Parite daha sonra altcoin için 0,07 dolardaki kırılma düzeyine düşecek.

Maker kıymetli dirençle karşı karşıya

Altcoin Maker son birkaç aydır 1.200 doların altında sıkışıp kalmıştı. Boğalar nihayet 29 Temmuz’da bu genel pürüzü aştı.

Genellikle, fiyat sert bir genel direncin üzerine çıktıktan sonra, fiyat düşer. Ayrıyeten kırılma düzeyini yine test eder. Bu durumda, fiyat 1.200 dolarlık kırılma düzeyine düşebilir. Fiyat bu düzeyden keskin bir halde üst dönerse, boğaların 1.200 doları takviyeye çevirdiğini gösterecektir. Altcoin MKR/USDT kuru daha sonra 1.600 dolar ve akabinde 1.900 dolara yanlışsız yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Aksine, ayılar fiyatı 1.200 doların altına düşürür ve sürdürürse, son kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecektir. Parite daha sonra 20 günlük EMA’ya (1.079 dolara) kayacak. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterecektir.

Dört saatlik grafikte üst eğimli hareketli ortalamalar ve 66’nın üzerindeki RSI, paritenin yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Fiyat 1.361 dolardan düştü. Lakin boğaların 20 günlük EMA’ya kadar olan düşüşü satın alması mümkün. Bunu yaparlarsa, parite tekrar 1.361 dolarlık genel direncin üzerine çıkmaya çalışacaktır. Bu gerçekleşirse parite 1.600 dolara kadar yükselecek. Tersine, hareketli ortalamaların altındaki bir düşüş, ayıların denetimi ele geçirdiğini gösterecektir. Parite daha sonra altcoin için 1.000 dolara düşecek.

Optimism

Birkaç gün boyunca düşüş trendinde kaldıktan sonra, altcoin Optimism  (OP) yeni bir yükseliş trendine başlamanın birinci işaretlerini gösteriyor.

20 günlük EMA (1,46 dolar) yükselmeye başladı. Ayrıyeten RSI olumlu bölgede yer alıyor. Bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Küçük bir direnç 1,66 dolarda. Lakin bu düzey geçilirse altcoin OP/USDT kuru 1,88 dolara ve akabinde 2 dolara yükselecek. Bu varsayımın tersine, fiyat 1,66 dolardan aşağı dönerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra göz önünde bulundurulması gereken kıymetli bir düzey olan 20 günlük EMA’ya düşecek. Bu takviye kırılırsa, parite 50 günlük SMA’ya (1,33 dolara) inecek.

Dört saatlik grafik, fiyatın bir müddettir 1,66 dolar ile 1,40 dolar ortasında sıkıştığını gösteriyor. 20 günlük EMA yükselmeye başladı. Ayrıyeten RSI çok alım bölgesinin çabucak altında yer alıyor. Buna nazaran bu durum boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Şayet boğalar fiyatı 1,66 doların üzerine çıkarırsa, parite üst istikametli hareketine devam edecek. Üst tarafta birinci maksat 1,92 dolar düzeyi. Fiyat 1,66 dolardan aşağı dönerse, paritenin fiyat aralığına bağlı hareketini bir müddet daha uzatabileceğinin sinyalini verecektir. Ayıların tepeye çıkmak için fiyatı 1,40 doların altına düşürmesi ve o düzeylerde kalması gerekecek. Bu da 1,15 dolara potansiyel bir düşüşün önünü açacak.

Altcoin XDC Network fiyat analizi

Altcoin XDC Network (XDC) 11 Temmuz’da 0,03 dolardan 25 Temmuz’da 0,06 dolara yükselerek güçlü bir yükseliş trendine işaret etti.

Fiyat evvel %38,2 Fibonacci düzeltme düzeyi olan 0,05 dolara ve akabinde 20 günlük EMA’ya (0,05 dolar) kadar düzelecek. Bu dikkat edilmesi gereken değerli bir bölge. Zira güçlü bir sıçrama, hassaslığın yükselişte kaldığını gösterecektir. Fiyat bu bölgeden üst dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. Gün içi en yüksek düzey olan 27 Temmuz’un üzerinde bir ralli, 0,10 dolara kadar bir yükseliş için kapıları açacak. Bu olumlu görüş, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanışta olumsuzlanacaktır.

Boğalar, dört saatlik grafikte 50 günlük SMA’daki geri çekilmeyi durdurmaya çalışıyor. Bu olumlu bir işaret. Fakat düzleşen 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, olumlu momentumun zayıflıyor olabileceğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda fiyat mevcut düzeyden ya da 0,06 dolarlık genel dirençten aşağı dönerse ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, bu daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edecektir. XDC/USDT kuru daha sonra 0,05 dolar düzeyindeki %50 Fibonacci düzeltme düzeyine kayacak.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu