Bitcoin Haberleri

Bu Borsa İşlemleri Askıya Alıyor! Binance ile Bağlantılı mı?

Binance ile temaslı olduğu tez edilen bir İngiliz Virgin Adaları (BVI) borsası olan BKEX, kara para aklama ile temaslı olduğu sav edilen kullanıcı fonlarını araştırmak için kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapıyor. Şirket, soruşturma sırasında fonların berbata kullanılmasını önlemek için para çekme süreçlerini askıya aldı.

Britanya Virjin Adaları BKEX’i düzenlemiyor

Borsa, tüm kara para aklama siyasetlerine uyduğunu tez ediyor. Bilhassa, şirket Britanya Virjin Adaları’nda kayıtlı, lakin düzenlemeye tabi değil. Britanya Virjin Adaları Finansal Hizmetler Komitesi (BVIFSC) bölgedeki kara para aklama uyumluluğunu denetliyor. Lisans rejimi, bir kripto paranın nasıl kullanıldığına kıymet veriyor. Ayrıyeten, bir kripto platformunun ticari faaliyetlerini ve Birinci Para Tekliflerini dikkate alıyor.

BVIFSC, Kripto Para Ünitelerine Fonların Taşınması İçin En Yüksek Risk Puanını Verdi | Kaynak: BVIFSC

Ek olarak, BVI kurumlar vergisi yahut gelir vergisi almıyor. Ayrıyeten, kripto para ünitesi süreçleri için raporlama gerektirmiyor. CoinGecko’ya nazaran BKEX’in süreç hacmi son 24 saatte %64 artarak 495 milyon dolara ulaştı. Borsa, global süreç hacminin %1,5’ini oluşturuyor. Bu ortada, en yüksek faaliyet Güney Kore, Venezuela ve Pakistan’dan kaynaklanıyor.

Feshedilen piyasa yapan Alameda Research, 2019 yılında BKEX’in Binance’in buyruk defterini taklit ettiğini sav etti. Böylelikle borsanını süreç hacimlerini yapay olarak şişirdiğini ileri sürdü. Uzmanlara nazaran, bunun altında, daha yüksek hacimlerin, CoinGecko ve CoinMarketCap üzere kripto data toplayıcılarında daha üst sıralarda yer almasına neden olması yatıyor.

Geçen yıl Asya borsası Huobi, BVIFSC’nin fintech düzenleyici sanal alanına dahil oldu. Daha sonra kripto türevleri sunmasına imkan tanıyan bir yatırım işletme lisansı aldı. FSC, feshedilmiş Singapur hedge fonu Three Arrows Capital’i profesyonel bir fon olarak kaydettirdi.

Binance ile irtibatlı olduğu tezi telaş sebebi!

BVIFSC kısa mühlet evvel bölgedeki şirketleri, Güney Kore de dahil olmak üzere Mali Hareket Misyon Gücü’nün gri listesinde yer alan ülkelerle etkileşimlerini dikkatle gözlemlemeleri konusunda uyardı. BKEX’in Binance ile olan erken irtibatları, muhtemelen kara para aklama incelemesini paylaşacaklarını gösteriyor.

Bu yılın başlarında ABD’li Senatörler Binance’i yasadışı faaliyetler için bir üreme alanı olmakla suçladı.Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillman senatörlere, Binance’in birinci günlerindeki kayda kıymet eksikliklerin akabinde ahenk eforlarını artırdığını söyledi.

Bunlara ilaveten Reuters’a nazaran Binance, kendi 2020 risk tavsiyesine muhalif olarak yüksek riskli kara para aklama bölgeleri Rusya ve Ukrayna’da hizmet sundu. ABD Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nun yakın vakitte açtığı bir dava, insanların borsayı hata için kullandığına dair dahili iletilerden alıntı yaptı.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu