Bu Bir Devrim! Bitcoin’e Tam 120 Milyar Dolarlık Şirket!

Bu Bir Devrim! Bitcoin’e Tam 120 Milyar Dolarlık Şirket!

Dünyanın en büyük bağımsız petrol ve gaz arama şirketlerinden biri olan ConocoPhillips, Bitcoin madenciliğine güç sağlamak için ekstra gazını kullanıyor.

CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, şirket şu anda Kuzey Dakota‘daki petrol zengini bir bölge olan Bakken‘de fazla gazı yakmak yerine üçüncü taraf Bitcoin madencisine sattığı bir pilot proje yürüttüğünü açıkladı.

14 ülkede faaliyet gösteren şirket, Bakken’in de içinde bulunduğu “Lower 48” eyaletlerinde rutin alevlenmenin neden olduğu emisyon sorununu çözme niyetini açıklayan çeşitli raporlar yayınladı. Ayrıca, bitmeyen karbon emisyonu sorununa potansiyel olarak bir çözüm sağlayan teknolojilerle ortaklık kurmaya derin bir ilgi duyduğunu da ifade etti.

CococoPhilips Bitcoin Madenciliğiyle Boşa Harcanan Gazını Değerlendirecek

Şirket, iş anlaşmasının arkasındaki BTC madencisini veya pilot projenin şartlarını açıklamamış olsa da tesisine yakın bir BTC madenini birlikte konumlandırdığı için kendisini son derece şanslı buluyor. Petrol ve gaz üretim şirketleri, iletim boru hatlarında aksaklıklar meydana geldiğinde, bu süreçte gelir kaybına uğradığında ve aynı zamanda çevre için tehlike oluşturduğunda çoğu zaman fazla gazı yakmak zorunda kalır. ConocoPhillips bu nedenle bu tür yanıklardan çok fazla gelir elde etmek, kar etmek ve daha da önemlisi BTC madencisiyle ortaklaşa karbondan kurtarmak için yerleştirildi.

Karbon emisyonlarının dünya çevre forumlarındaki en sıcak gündemlerden biri olmasıyla Bitcoin, petrol ve gaz arama şirketleri için bir kaçış olduğunu kanıtlarken, aynı zamanda sürdürülemez enerji kaynaklarının kullanımını da azaltıyor. Denver merkezli Crusoe Energy Systems ve Rusya merkezli petrol şirketi Gazpromneft gibi şirketler şimdiden alevlenme gazı kripto madenciliği fırsatından yararlanıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Güney Koreli Kripto Borsası Yöneticisi 1,7 Milyar Dolarlık Dolandırıcılıktan Dolayı 22 Yıl Hapse Çarptırıldı

ABD’de Ted Cruz ve Texas Bitcoin Blockchain Konseyi başkanı Lee Bratcher gibi kripto yanlısı senatörler, Permiyen bölgesindeki doğal gazın alevlenmesiyle kaybedilen büyük miktarda enerjiyle ilgili endişelerini dile getirdiler. Böyle bir enerjinin Teksas’taki Bitcoin madencileri için büyük bir fırsat sunduğuna inanıyorlar.