Altcoin Haberleri

Bu Altcoin Kurucusundan Müjde: İlk Kez Japon Bitcoin Borsasında!

Japonya’da kayıtlı bir kripto para borsası olan BitTrade, bugün merkezi olmayan uygulama platformunda kullanılan bir altcoin tokeni olan EOS’ta süreçlerin başlayacağını duyurdu. Bu değerli gelişmeyi EOS Vakfı Lideri Yves La Rose da paylaşarak heyecanını lisana getirdi.

BitTrade, sonunda EOS süreçlerini başlatıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğinizüzere, 30 Ağustos 2023 tarihinde EOS Network Foundation, EOS’un Japonya Sanal ve Kripto Varlık Borsası Birliği’nden (JVCEA) beyaz liste onayı aldığını duyurdu. Bu gelişme, EOS’un düzenleme altındaki borsalarda Japon yeni paritesinde süreç görmesine müsaade veriyor. İşte bu adımı birinci olarak kayırlı kripto para borsası BitTrade attı. Bu doğrultuda BitTrade 13 Eylül 2023’ten itibaren JST 15:00’te işlemeye başlayacağını duyurdu. Bu, altcoin tokeninin Japonya’da birinci defa yurt içinde süreç görmesi manasına geliyor.

Bu ortada, EOS Vakfı Lideri Yves La Rose da bu değerli gelişmeyi takipçileriyle paylaştı. La-Rose, süratle büyüyen bir pazarda kayıtlı bir kripto borsasının listesine girmesinden duyduğu heyecanı lisana getirdi. Buna ilaveten EOS Vakfı Lideri, Japon EOS topluluğuna takviyeleri için teşekkür etti.

Altcoin projesinin Japonya hikayesi

EOS, akıllı mukavelelerde ve merkezi olmayan uygulamalarda kullanımıyla biliniyor. Bu doğrultuda, kullanıcıların staking, NFT alımı ve oyunlarda ödeme sistemi olarak da kullanma imkanları var. JVCEA onayı, EOS’un şeffaflık ve güvenliğe olan bağlılığını vurguladı. Ayrıyeten, Japonya’nın titiz dijital token düzenlemelerine bağlılığını gösterdi. EOS Network Foundation CEO’su Yves La Rose, EOS’un Japonya’daki büyümesi için bu dönüm noktasının kıymetini lisana getirdi. Upland’in Tokyo’daki metaverse’i üzere projeler de dahil olmak üzere ağın genişlemesi, bölgedeki artan popülaritesini gösteriyor.

EOS’un dikkat çeken özelliklerinden biri de altcoin projesinin “yakma mekanizması”. Bu düzenek, token enflasyonu ve çok seyreltme konusundaki tasaları gidermeyi amaçlıyor. Böylelikle, sirkülasyondaki toplam token sayısını azaltıyor. Shiba Inu da benzeri bir yakma düzeneği kullanan öteki bir coin. Yakma süreci potansiyel olarak token fiyatını etkiliyor. Bu ortada uzmanlar, kullanıcıların alım satım yapmadan evvel bu mekanizmayı yeterlice anlamalarını tavsiye ediyor. Yakma yolu ve geçmişi hakkında detaylı bilgi EOS Network Foundation’ın resmi web sitesinde yer alıyor.

Kripto borsası altcoin için birtakım ihtarlar da yaptı!

Bununla birlikte BitTrade, potansiyel yatırımcıları başlangıç tarihi ve saatinin evvelce haber verilmeksizin değişebileceği konusunda da uyardı. Borsa, altcoin projesinin rastgele bir hükümet tarafından desteklenmediğini yahut garanti edilmediğini belirtti. Bunun yerine, online olarak süreç gören dijital bilgiler olduğunu vurguladı. Kullanıcıları, potansiyel devalüasyon ve özel anahtarlarını muhafaza gereksinimi üzere kripto para ünitesi ticaretindeki risklerin farkında olmaları konusunda uyardı.

BitTrade, Finansal Hizmetler Ajansı ve Kanto Lokal Finans Ofisi altında kayıtlı bir kripto para borsasıdır. Birebir vakitte Japonya Kripto Para Ticareti Birliği’nin de bir üyesidir.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu