BTC’nin Her Adımını Bilen Analistin Son Bitcoin Tahmini!

BTC’nin Her Adımını Bilen Analistin Son Bitcoin Tahmini!

Federal Reserve lideri Jerome Powell’ın şahin duruşu sürdürme kararlılığı, kripto para piyasasının tekrar kırmızıya boyadı. Başkan kripto Bitcoin (BTC), 5,5 ayın tepesinden sert bir düşüşle 17 bin doların altına kaydı. Başarılı Bitcoin varsayımı yapan Peter Brandt, BTC’nin ‘üç kör fare’ trade modelini geliştirdiğini söylüyor.

Peter Brandt’ten enteresan bir modelli Bitcoin tahmini

Kripto para piyasası FTX’in çöküşünün tesirini hala daha üzerinden atamadı. Bunal ilaveten bir umutla beklenen Fed pivotu da öteki bahara kaldı. Bu karamsar havanının piyasaya hakim olmasıyla Bitcoin (BTC), 18 bin doların üzerinde uzun müddet kalamadı. Riskli varlıklardaki sert satışlarla birlikte BTC fiyatı yeninden 17 bin doların altına geriledi. Bu gelişmelerin ortasında başarılı analist Peter Brandt, Bitcoin varsayımı için Twitter’dan paylaşım yaptı. Analist, yakın tarihli bir paylaşımda kripto traderlarını uyardı. Bu ihtarında, başkan kripto Bitcoin’in ‘üç kör fare’ grafik modelini oluşturduğunu söyledi.

Kaynak: Peter Brandt

Bu ortada, Peter Brandt’ın birtakım takipçileri, grafik yapısının ismini onun uydurduğunu ileri sürdü.  Bununla birlikte analistin bu terimi geçmişte bir devam modeli üzere görünen şeyi tanımlamak için tekraren kullandığını belirtmek gerekiyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere analist, Nisan 2020’de ‘ünlü altı kör fare sinyali’ hakkında tweet attı. O vakitler, dünyanın en büyük kripto para ünitesi, Bitcoin varsayımı için Brandt’ın bu grafik tahlilini paylaşmasından birkaç ay sonra başlayan büyük bir boğa koşusu için hazırlanıyordu.

Lider kripto para irtifa kaybetmeye devam ediyor

Peter Brandt tarafından tespit edilen ana sınırları çizilen yapı, ‘üç kara karga‘ modeline benziyor üzere görünüyor. Lakin bu model, birbirini takip eden üç uzun gövdeli kırmızı mumdan oluşuyor. Analistin paylaştığı grafikte durum tam olarak bu türlü değil. Bu ortada, ‘Üç beyaz asker’ modeli, üç uzun gövdeli yeşil mum içeren ‘üç kara karga’ grafiği yapısının karşıtıdır.

Bugün erken saatlerde, Binance’in rezerv delili (PoR) kontrolünün ardındaki Fransız mali kontrol firması Mazars’ın tüm kripto çalışmalarını apansız durdurmasının akabinde, Bitcoin’in fiyatı Bitstamp borsasında gün içi en düşük düzeyi olan 16.743 doları gördü. Basın vaktinde Bitcoin, CoinMarketCap bilgilerine nazaran, günlük bazda %3 düşüşle 16,900 dolar düzeyinde süreç görüyordu. BTC, haftalık bazda da %1,23’lük oranla kırmızı bölgeye düştü. Ayrıyeten önder kripto, yaklaşık 69 bin dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yaklaşık %75 uzaklaştı.

Kaynak: Kripto Koin