Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin 40.000 Doları Hedeflerken Piyasa Hakimiyeti %45’i Aştı

Bitcoin'in kripto piyasası hakimiyeti son 4 hafta içinde %39'dan %45'e yükseldi.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı bir gün içinde yaklaşık %12 artış gösterdi. Dünyanın en değerli dijital varlığı şu anda kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin %45‘inden fazlasını oluşturuyor.

Son fiyat rallisi Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde keskin bir artışa neden oldu. Coinmarketcap verilerine göre, BTC’nin piyasa hakimiyeti bugün %45‘in üzerine çıktı.

Bu istatistik, Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviye oldu. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, altcoinlerdeki önemli bir rallinin ardından 17 Mayıs’ta %39‘a kadar düşmüştü.

Bitcoin’in piyasa hakimiyetindeki son artış, BTC’nin fiyat kazanımları açısından diğer kripto para birimi varlıklarından daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor.

Bitcoin’in şu anda yaklaşık 740 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Popüler kripto para birimi şimdi 40.000 Dolarlık kilit fiyat seviyesini hedefliyor.

Elon Musk ve Bitcoin

En son Bitcoin rallisinin arkasındaki en büyük sebeplerden biri Elon Musk‘ın Tesla’nın BTC varlıklarıyla ilgili duyurusu oldu.

Ünlü milyarder Musk, şirketinin Bitcoin varlıklarının yalnızca %10‘unu sattığını ve Tesla’dan kapsamlı BTC satışına ilişkin söylentilerin doğru olmadığını ifade etti.

Ek olarak temiz enerji kullanımı teyit edildiğinde, Tesla’nın Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edeceğini söyledi.

Bu ayın başlarında, Bitcoin ve diğer kripto para varlıkları, ABD’deki en eski finans şirketlerinden biri olan State Street Corporation‘dan destek aldı. Şirket, dijital finans yeteneklerini genişletmek için özel bir kripto para biriminin piyasaya sürüldüğünü duyurdu .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu