Brock Pierce, 2022’de Bitcoin Fiyatının 200.000 Dolara Ulaşacağını Düşünüyor

Brock Pierce, 2022’de Bitcoin Fiyatının 200.000 Dolara Ulaşacağını Düşünüyor

Block.One‘ın kurucu ortağı ve eski ABD başkan adayı Brock Pierce, Bitcoin’in fiyatının gelecek yıl beş haneli bir bölgeye yükselebileceğini ve hatta küresel ekonomik durum nedeniyle kısa bir süreliğine 200.000 dolara ulaşabileceğini ileri sürdü.

Ayrıca, düzenlemelerin kripto para birimi alanına yardımcı olabileceğine inanıyor, ancak yalnızca kapsamlı bir araştırmadan sonra dahil edilirlerse bunun mümkün olacağını düşünüyor.

BTC 2022’de 200 bin dolara mı çıkacak?

Pierce, Block.One ve Tether gibi çeşitli projelerle bağlantıları olan kripto para birimi alanındaki en popüler kişilerden biri olarak bilinmektedir.

Pierce, Bitcoin kripto para birimi ve USD fiyat hareketleri konusundaki umudunu sürdürüyor. Yönetici, Fox Business ile yakın tarihli bir röportajda, hükümetlerin aşırı miktarda fiat para birimi bastığı ve enflasyonun çarpıcı biçimde arttığı mevcut ekonomik durumu, BTC’nin gelecek yıl fırlamasının ana nedeni olarak özetledi.

“100.000 doların üzerinde bir bitcoin fiyatı görürsek şaşırmayacağım. Bir an için 200.000 doları kırması bile akla yatkın.”

Bitcoin’in daha değişken ve düzensiz olduğu için geleneksel finansal varlıklara karşı bir korunma olmadığını kabul etti. Yine de altın ve gayrimenkule kıyasla daha yüksek getiri olanakları nedeniyle yatırımcıları cezbettiğini söyledi.

Düzenlemeler İyidir

Pierce, son birkaç yılda kripto alanında başka bir sıcak konuya da değindi. Bu konular arasında düzenlemeler de yer alıyordu.

Daha spesifik olarak, Senatör Elizabeth Warren‘ın sektöre yönelik sert yorumlarına değindi ancak kendisinin ve ekibinin bu yola girmeden önce daha fazla araştırma yapması gerektiğine inanıyor:

“Onu bilgilendirilmeye devam etmeye teşvik ediyorum. Öğrenmek için zaman ayırdığına sevindim, ancak bunu yapmadan önce doğru bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun.”