Brian Quintenz, a16z’nin Danışma Ekibine Katıldı

Brian Quintenz, a16z’nin Danışma Ekibine Katıldı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan Ağustos ayında ayrılan Brian Quintenz, bugün paylaşılan bir duyuruya göre a16z‘nin kripto ekibine danışman ortak olarak katıldı. 

Amerikan risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in genel ortağı Katie Haun, bir blog gönderisinde konu hakkında şunları yazdı:

“Brian’ın kripto topluluğu için politika çalışmalarımıza yardımcı olmak üzere ekibe katılmasından dolayı minnettarız.”

Quintenz, 2017’den bu yana ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kripto para düzenlemesi konusunda önde gelen seslerinden biri oldu.

Kurumdan ayrıldığının açıklanmasından bu yana, bir sonraki durağının neresi olacağı konusunda sektör arasında spekülasyonlar yaygınlaşmıştı. 

Andreessen Horowitz (a16z) geçtiğimiz aylarda kripto para sektörüne yoğunlaşarak 2.2 milyar dolar değerinde bir girişim fonu başlatacağını duyurmuştu.

2013 senesinden beri sektörün birçok farklı alanına yatırım yapan Andreessen Horowitz‘in portföyünde Ava Labs, Coinbase, Compound, Dapper Labs, Robinhood, Uniswap gibi pek çok isim yer alıyor.

Quintenz artık yeni görevde, a16z’nin hızla büyüyen düzenleyici ekibine katılacak. Andreessen Horowitz’in bu hamle ile kripto para kanadını güçlendirmek istediği belirtiliyor.