Brian Armstrong, Şirketin Yaklaşmakta Olan NFT Projesinin Önemini Değerlendirdi

Brian Armstrong, Şirketin Yaklaşmakta Olan NFT Projesinin Önemini Değerlendirdi

Coinbase kripto para borsası yakında NFT platformunu piyasaya sürmeye hazırlanırken, şirket CEO’su Brian Armstrong firmanın yaklaşmakta olan NFT projesinin önemini değerlendirdi.

Coinbase, Salı günü üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını yayınladı ve çoğunlukla platformun Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) gibi kripto para alım satım işlemlerindeki işlem ücretlerinden gelen 1,2 milyar dolar gelir bildirdi.

Şirket, Nasdaq’ta halka açık COIN hisseleri ile ABD’deki en büyük kripto borsası olarak yer alıyor. Bloomberg’in haberine göre Armstrong, Salı günü düzenlediği konferans görüşmesinde açıklama yaptı.

Coinbase CEO’su, “NFT’ler konusunda çok heyecanlıyız, bu gelecekte kripto için çok geniş bir alan olacak” dedi ve NFT’lerin Coinbase’in kripto para birimi işlemlerinden daha büyük olabileceğini de sözlerine ekledi.

Coinbase, kullanıcılarının Ethereum tabanlı NFT’ler oluşturmasına, satın almasına, keşfetmesine ve sergilemesine izin vermek amacıyla Ekim ayı ortasında kendi NFT platformunu başlatma planlarını resmen duyurmuştu.

Hizmet, kullanıcıların farklı profilleri takip etmelerini ve güncellemeleri almalarını sağlayan sosyal medya benzeri bir deneyim sunacak.

Coinbase, NFT platformunu bu yıl içinde piyasaya sürmeyi beklediğinden, çok sayıda insan projeyi denemeye istekli olduğunu zaten ifade etti. Coinbase, NFT bekleme listesine Ekim ayında başladıktan birkaç gün sonra , platforma 1 milyondan fazla kişi kaydoldu.

Coinbase’in şimdiye kadar pazara kaydolmak isteyen 2,5 milyondan fazla e-posta aldığı bildirildiğinden, başvuranların sayısı hızla artmaya devam etti.

Bu, Coinbase’in 2021’in ikinci çeyreği itibarıyla toplam 68 milyon doğrulanmış kullanıcısının ve aylık 8,8 milyon aktif kullanıcısının sadece küçük bir kısmı.

Coinbase, NFT endüstrisinin parabolik büyümesi sırasında NFT platformlarını planlayan veya başlatmış olan birçok küresel kripto borsasından sadece biridir.

Eylül ayında, Sam Bankman Fried’in kripto borsası FTX, yerel bir NFT pazarının lansmanını duyuran en son kripto para platformu oldu. Ek olarak Binance, Haziran ayında kendi NFT platformunu piyasaya sürdü.