Brezilyalı Nubank, Ödeme Platformu Spin Pay’i Satın Alıyor

Brezilyalı Nubank, Ödeme Platformu Spin Pay’i Satın Alıyor

Brezilya merkezli Nubank, perakendecileri destekleyen bir fintech şirketi olan Spin Pay‘i satın alıyor. Şirket, dün yaptığı bir basın açıklamasında, satın alma işleminin Nubank’ın e-ticaret ödeme çözümlerini artırmasına yardımcı olmasını planlıyor.

Anlaşmadan sonra ayrı bir şirket olarak kalacak olan Spin Pay, büyük mağazalardan havayollarına kadar 220‘den fazla perakendeciyle çalışıyor.

Spin Pay’ın, e-ticaret platformları VTEX ve Loja Integrada ile anlaşması bulunuyor ve yakın zamanda Shopify Plus ile entegrasyona sahip olacak.

Firmanın satın alınması Nubank’ın hizmet sunumlarını genişletme çabalarına da ışık tutuyor. Bu ayın başlarında neobank, bankalara otomatik iletişim araçları sağlayan Juntos Global‘i satın aldığını duyurmuştu.

Nubank ayrıca geçtiğimiz yıl dijital yatırım platformu Easynvest’in yanı sıra ABD merkezli yazılım danışmanlığı şirketi Cognitect ve PlataformaTec ile ortaklık yaptı.

Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre, Nubank’ın planlanan ABD halka arzı (IPO) için 55.4 milyar doları aşan bir değere ulaşmak istediği bildiriliyor.

Spin Pay anlaşması ayrıca Brezilya’da gelişen fintech pazarının popülaritesini de arttırabilir. Ödemeleri kabul etmek için sistemi kullanan perakendeciler şirkete yeni bir erişim sağlayacak.