Brevan Howard, Kripto Para Yatırımlarını Yönetmesi İçin Eski CMT Digital CEO’sunu İşe Aldı

Brevan Howard, Kripto Para Yatırımlarını Yönetmesi İçin Eski CMT Digital CEO’sunu İşe Aldı

Jersey merkezli bir Avrupalı ​​hedge fonu yönetim şirketi olan Brevan Howard Asset Management, kripto para yatırımlarını yönlendirmek için Colleen Sullivan‘ı işe aldığını duyurdu.

İngiliz hedge fonu, bir basın açıklamasında, kripto para birimlerini ve diğer dijital varlıkları yönetecek olan BH Digital adlı yeni bir kuruluşun lansmanını da açıkladı.

Sullivan, Eylül 2017‘den bu yana CEO olarak yönettiği CMT Group’un kripto para odaklı bölümü olan Chicago merkezli CMT Digital’den Brevan Howard‘a katıldı.

Brevan Howard CEO’su Aron Landy yaptığı açıklamada Sullivan’ın kripto para alanındaki sicilinin Brevan Howard müşterileri için oldukça büyük bir fayda sağlayacağını dile getirdi.

Bunun yanında Sullivan’ın kripto para birimleri ve dijital varlıklardaki tekliflerini hızla genişletme taahhüdünün altını çizdiğini söyledi.

Bloomberg, Nisan ayında Brevan Howard’ın kriptoya yatırım yapmaya başladığını ve başlangıçta dijital varlıklara %1,5‘e kadar pay ayırdığını açıklamıştı.  

2002 yılında kurulan şirket, çeşitli kurumsal yatırımcılar için para yöneten dünyanın en büyük makro hedge fonlarından biri haline geldi.

Firmanın milyarder kurucusu ve eski CEO’su Alan Howard, kripto alanına önemli yatırımlar yaptı. Ek olarak bu alanda çok çeşitli girişimleri destekledi ve kripto likiditesine odaklanan Elwood Technologies adlı bir varlık kurdu.