HaberlerKripto Para Haberleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan Meltem Demırors’un İddialarına Cevap Geldi!

Ripple'ın CEO'su, Şirketin Elon Musk'ın Bitcoin enerji tüketimi endişelerinin arkasında olduğu suçlamalarının "gururun ötesinde" olduğunu söyledi.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, yöneticisi olduğu şirketin Bitcoin’in enerji tüketim seviyelerini vurgulamak için Elon Musk‘ı etkilediği suçlamalarını “gururlandırmanın ötesinde” buluyor.

Brad Garlinghouse: ”İltifatın Ötesinde”

Son birkaç gündür kripto para topluluğu içinde ve dışında en çok dile getirilen konulardan biri BTC’nin enerji tüketimi oldu. Tesla’nın CEO’su Elon Musk ve çevreciler birincil kripto para biriminin çok fazla elektrik tükettiğini vurgulayarak doğaya zararlı olduğunu iddia etti.

Diğer yandan Bitcoin savunucuları, kullanılan elektriğin büyük bir kısmının yenilenebilir enerji kaynaklarından geldiğini gösteren araştırmalarla atıfta bulundular. CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirors’de, BTC FUD’unun arkasında Ripple’ın olduğunu iddia etmişti.

Demirors tarafından yapılan bu yorum Ripple CEO’sunun dikkatini çekti. Garlinghouse suçlamaları doğrudan reddetmekten kaçınmasına rağmen, ironik bir şekilde “gururun ötesinde” olarak paylaşım yaptı.

Buraya Nasıl Geldi?

Tesla yakın bir zamanda çevresel faktörleri gerekçe göstererek ürünleri için Bitcoin ödemelerini devre dışı bıraktığını belirtmişti.

Ardından Elon Musk’ın BTC’i eleştirmesinden birkaç hafta önce Garglinghouse’un Bitcoin karbon ayak izi hakkında konuşması dikkat çekti.

O sırada Ripple’ın yöneticisi, bir BTC işleminin yaklaşık 75 galon petrol gerektirdiğini ve bunu insanlığın şimdiye kadar yarattığı en az verimli ödeme mekanizmaları arasında gördüğünü söyledi.

Yine de Garlinghouse, Bitcoin yasağı için ısrar etmediğini belirtti ve kripto para biriminin ancak tüm madenciler yenilenebilir enerji kullanırsa gerçek potansiyeline ulaşabileceğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu