Blockchain HaberleriHaberler

Bosch, Yapay Zeka ve Blockchain Kullanarak Fetch.ai İle Makine Öğrenimi Testlerine Başlıyor

Alman teknoloji şirketi Bosch, bugün, imalat makinelerinde olası arızaları tahmin etmek için İngiltere’nin Cambridge şehrinde bulunan bir yapay zeka laboratuvarı olan Fetch.ai’nin merkezi olmayan makine öğrenimi ağını kullanacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Bosch araştırma ekibi Fetch.ai Toplu Öğrenme Ağı üzerinde makine öğrenimi denemeleri başlatacak.

Denemeler, Bosch’un üretim operasyonlarının verimliliğini artırmak için makinelerdeki olası arızaları gerçekleşmeden önce tahmin etmek için sistemin fizibilitesini ve etkinliğini değerlendirmeyi amaçlıyor.

Fetch.ai Toplu Öğrenme Ağı, tarafların temel verileri paylaşmadan veya bireysel katılımcılardan herhangi birine güvenmeden makine öğrenimi modellerini eğitmek için birlikte çalışmasına olanak tanıyan bir araçtır.

Yenilikçi teknolojilerin araştırılmasına ve uygulanmasına odaklanan Bosch Research, Fetch.ai ile ilk işbirliğine 2019‘da girdi ve 2021‘in başlarında Fetch test ağına bir düğüm yerleştirdi.

Fetch.ai CTO’su Jonathan Ward, “Ekipman arızalarını belirlemek için makine öğrenimini kullanmak, bu olaylar çok seyrek meydana geldiğinden çözülmesi zor bir sorundur. Toplu öğrenme sistemi, Bosch ekipmanını kullanan farklı üreticilerin ham verileri paylaşmadan birbirleriyle bilgi paylaşmasına olanak tanıyor, böylece arızaları tespit etme yeteneklerini büyük ölçüde geliştiriyor ve operasyonlarının verimliliğini artırıyor.” ifadelerini kullandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu