Haberler

Borsa İstanbul’da süreç gören çimento şirketinden birleşme açıklaması

OYAK Çimento, tıpkı dalda faaliyet gösteren OYAK Denizli Çimento A.Ş. ile birleşme kararı aldığını açıkladı.

Şirket, OYAK Denizli Çimento A.Ş.’nin tüm etkin ve pasifleriyle birlikte devralacağını ve bu hedefle birleşme mukavelesi, birleşme raporu ve ilgili öbür evrakların hazırlanacağını duyurdu.

Şirket, birleşme sürecinde hem kendi hem de OYAK Denizli Çimento Anonim Şirketi’nin 30 Haziran 2023 tarihli finansal tablolarının temel alınacağını kaydetti.

OYAK Çimento, birleşme oranının, değişim oranının ve bunlarla uyumlu bir biçimde birleşme süreci nedeniyle yapılacak sermaye artırım fiyatının ve takiben de kelam konusu sermaye artırımı sonucunda ihraç edilecek şirket hisselerinden şirkete devrolacak OYAK Denizli Çimento Anonim Şirketi’nin hisse sahiplerine tahsis edilecek hisse adetlerinin, Sermaye Piyasası Şurasının (SPK) Birleşme ve Bölünme Tebliği’nin Uzman Kuruluş Görüşü başlıklı 7. hususu kararlarına uygun Uzman Kuruluş Raporunun temel alınacağını bildirdi.

Açıklamada, birleşme sürecinin kıymetli nitelikte süreç mahiyetinde olmadığı için ayrılma hakkı doğurmayacağı ve bu nedenle birleşme mukavelesinde ayrılma hakkının kullanılmasına ait asıllara yer verilmediği söz edildi.

Şirket, birleşme süreci için Sermaye Piyasası Konseyi, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. ve Ticaret Bakanlığı üzere ilgili mercilere gerekli müracaatları yapacağını ve süreçlerin ilan edileceğini kaydetti.

Birleşme açıklamasına ait yapılan KAP açıklaması şu formda:

Bu makale birinci olarak halkaarz.net üzerinde yayımlanmıştır.

Kaynak: Investing TR

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu