Haberler

Borsa İstanbul’da bugün en çok kazandıran paylar

Investing.com – BIST 100 endeksi, sabah saatlerinde hafif satıcılı hareket ederken 7.600 puan düzeyinden gelen dayanakla gün uzunluğu yükseliş kaydetti.

BIST 100, haftanın taban düzeyini bir kere daha test ettikten sonra bilhassa TCMB’nin faiz kararı sonrası yükseliş ivmesini arttırdı. Gün sonuna hakikat %3’e yakın paha artışı kaydeden endeks, dün kayıplarını da geri alarak 7.950 bandında süreç görmeye başladı.

TCMB’nin faizleri 500 baz puan artırmasının akabinde BIST’te ana dallardan sınai ve inşaat, %3’ün üzerinde kıymet artışıyla yükselişe öncülük etti. Hizmet ve finansallar da %3’e yakın müspet bir görünüme sahip. Bankalarda karar sonrası birinci reaksiyon aşağı taraflı olduktan sonra bölüm payları, genel yükseliş eğilimine ayak uydurarak tarafını süratli biçimde üst çevirdi.

Sigorta kesimi gün uzunluğu yükselişi sürdürürken bugün de %6 bandında paha artışıyla birinci sırada yer aldı. Akabinde mineral ürünleri, bilgi teknolojileri ve baskı geldi. Spor endeksi ise ekside hareket eden tek dal oldu.

BIST 100’de en çok kazandıran ve kaybettiren hisseler

BIST 100’de bugün en çok yükselen 5 pay şu halde:

  • BERA
  • KONTR
  • CIMSA
  • EGEEN
  • KMPUR

BIST 100’de son saate girildiğinde TUKAS ve PSGYO, %2 ila %3 bandında düşüşle ekside hareket ederek piyasadan negatif ayrışan paylar oldu.

Borsa İstanbul genelinde son saatte prestijiyle 28 pay tavan fiyatına ulaştı. Günün en çok kaybettiren payları ise taban fiyatına gerileyen SRVGY ile ULAS, GSRAY, BJKAS ve TUKAS oldu.

Hisse senetlerinin borsa bilgileri, adil bedeli, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Kaynak: Investing TR

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu