BoA Analisti: Solana Kripto Varlıkların “Visa”sı Olabilir!

BoA Analisti: Solana Kripto Varlıkların “Visa”sı Olabilir!

Finans devi Bank of America‘dan bir analist, akıllı sözleşme platformu Solana‘nın (SOL) dijital varlıkların “Visa”sı olabileceğini söylüyor.

Yeni bir rapora göre Alkesh Shah, en iyi altcoin Ethereum‘un (ETH) ölçeklenebilirlik pahasına ademi merkeziyetçiliğe ve güvenliğe öncelik verirken, SOL‘un tam tersini yaparak ETH’nin pazar payını bölmek için ana aday olduğunu söylüyor.

“[Solana’nın] yenilikleri, nispeten merkezi olmayan ve güvenli kalırken, ortalama 0,000025 işlem ücreti ile saniyede 65.000 işlemin işlenmesine olanak tanıyarak sektör lideri olma yolunda ilerliyor.”

Shah, Solana’nın blok zincirinin, ağ ile ödeme devi Visa’yı karşılaştırmasını sağlayan oyun ve takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) ile ilişkili mikro ödemeler için optimize edildiğini söylüyor.

“Solana, dijital varlık ekosisteminin Visa’sı olabilir.

Ethereum’un önceliklendirilmesi, onu yüksek değerli işlemler ve kimlik, depolama ve tedarik zinciri kullanım durumları için optimize edebilir.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: DeFi Alliance, 50 Milyon Dolar Topladıktan Sonra DAO Oldu

SOL, geçen yıl fiyatının %4000’in üzerinde arttığını gördü ve piyasa değerini 47 milyar dolara çıkarırken büyüme açısından Ethereum’u büyük ölçüde geride bıraktı. Rapora göre, Mart 2020’deki lansmanından bu yana Solana, blok zincirinde 50 milyardan fazla yerleşik işlem ve 5,7 milyondan fazla NFT’nin basıldığını gördü.

Hızıyla övülmesine rağmen, SOL son zamanlarda performans sorunlarıyla ilgili manşetlere çıktı. Blok zinciri, hem Aralık hem de Ocak aylarında meydana gelen dağıtılmış hizmet reddi saldırıları nedeniyle uzun bekleme süreleri ve ağ tıkanıklığı ile boğuştu.

SOL yazı yazılırken 150 dolardan el değiştiriyor, şu an yedi günün en düşük seviyesi olan 133 dolardan %12,5 yukarıdadır. ETH, aynı dönemde %8,5 artışla 3.266 dolardan işlem görüyor.