BNB Chain, 200 bin dolarlık DAU teşvik programını başlatıyor

BNB Chain, 200 bin dolarlık DAU teşvik programını başlatıyor

Dünyanın en büyük akıllı mukavele blokzincirini içeren topluluk odaklı blokzincir ekosistemi BNB Chain, ağ üzerine inşa edilen projeler için DAU (Günlük Faal Kullanıcılar) Teşvik Programını başlattığını duyurdu. Aylık 200 bin dolara kadar BNB token mükafatları sunacak olan program, son 6 ay içinde başlatılan ve müracaattan 7 gün evvel ortalama 10 DAU’ya sahip BNB Smart Chain (BSC) üzerindeki projelerin geliştirilmesini destekleyecek.

Program, BNB Smart Chain (BSC) üzerinde oluşturulan projeler için görünürlüğü ve DAU’yu artırmak üzere tasarlandı ve uygun projeler, programa iştirak ayı boyunca ortalama DAU’larına nazaran sıralanacak. Mükafatlar, aşağıdaki biçimde dağıtılacak:

  • Birincilik mükafatı: Toplam ödül havuzunun yüzde 45’ini alır
  • İkincilik mükafatı: Toplam ödül havuzunun yüzde 25’ini alır
  • Üçüncülük mükafatı: Toplam ödül havuzunun yüzde 15’ini alır
  • Dördüncülük mükafatı: Toplam ödül havuzunun yüzde 10’unu alır
  • Beşincilik mükafatı: Toplam ödül havuzunun yüzde 5’ini alır

Ödül havuzu, iştirakçi projelerin ürettiği gerçek gaz fiyatlarının toplamına bağlı.

DAU Teşvik Programının duyurusu, gelecek periyottaki projeleri teşvik etmek hedefiyle belli bir mühlet içinde en yüksek TVL artışına sahip üç uygun projeye geliştirme teşviği için 160 bin dolarlık bir ödül havuzu sunan TVL Teşvik Programının başlatılmasından bir gün sonra yapıldı.

Bu iki Teşvik Programı, CMC Labs ve Binance Labs ile iş birliği içinde yürütülen, BNB Chain’de 100 yeni projeyi kuluçkalamayı amaçlayan MVB Hızlandırıcı Programının başlatılmasından çabucak sonra geliyor.

Programın birinci evresinin kayıt periyodu 31 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Kaynak: Investing TR