BMN Blokstream’in STO’su Bitfinex Security’de halka arz edildi

BMN Blokstream’in STO’su Bitfinex Security’de halka arz edildi

STO, menkul kıymet token arzı anlamına gelmektedir. İlk token arzı (ICO) prosedürüyle çeşitli benzerliklere sahiptir. STO’da yatırımcıya yatırımlarını temsil eden bir kripto para veya token verilir.

Fakat bir ICO’dan farklı olarak menkul kıymet tokeni, hisse senedi, tahvil, fon ve gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) gibi yatırım varlıklarına yapılan yatırım sözleşmelerini temsil eder.

Menkul kıymet, mali değeri olan ve pazarlık edilebilir bir finansal araç şeklinde tanımlanmaktadır. Yani firma ya da mülk gibi gerçek dünyadaki varlık tarafından desteklenen yatırım ürünüdür.

Bu sebeple bir menkul kıymet tokeni, blok zinciri ağına kaydedilen yatırım ürününün sahiplik bilgilerini temsil eder. Örnek verecek olursak, geleneksel hisse senetlerine yatırım yaptığınızda, sahiplik bilgileri bir belgeye yazılır ve dijital sertifika (PDF gibi) olarak düzenlenir.

STO’lar içinde aynıları geçerlidir, ancak blok zinciri üzerine kaydedilirler ve karşılığında token verilir. Ek olarak STO’lar bu iki yatırım fonu toplama yöntemiyle örtüşmesinden dolayı, kripto para birimi ICO’ları ile daha geleneksel halka arz (IPO) arasında bir yaklaşım olarak da görülebilir.

Blockstream Hakkında

Blockstream, merkezi Kanada’da bulunan ve dünya çapında ofisleri olan bir blok zinciri teknolojisi şirketidir. Firma, Adam Back tarafından yönetiliyor. Şirket, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların depolanması ve aktarılması için çeşitli hizmetler ve ürünler geliştiriyor.

Bu arada Bitfinex Securities Ltd., BMN Blokstream’in STO’sunun Bitfinex Security‘de halka arz edildiğini duyurdu. Token fiyatının 350.000 € olduğu belirtildi.

Toplam 25 adet kabul edilen menkul kıymet, Bitfinex Menkul Kıymetler platformunda 17/01/22 08:00:00 UTC’de başlayan ve 31/01/22 07’de kapanış tarihi olan teklif döneminde satışa sunulacak.

Duyuruya göre akredite yatırımcılar, minimum 100.000 dolar yatırım yapan kişiler, yetkili kişiler ve kurumsal üyelerden oluşuyor.

Teklif hakkında daha fazla bilgi edinmek için teklif sayfası: https://capital.bitfinex.com/bmn

BlockStream Madencilik hakkında daha fazla bilgi için: https://blockstream.com/finance/bmn/