Blueprint Capital CEO’su Uyardı: ”Kriptoyu Varlık Sınıfı Olarak Görmezden Gelmek Hatadır”

Blueprint Capital CEO’su Uyardı: ”Kriptoyu Varlık Sınıfı Olarak Görmezden Gelmek Hatadır”

Gayrimenkul ve arazi ile ilgilenen Seattle merkezli Blueprint Capital yatırım şirketinin CEO’su Jacob Walthour, CNBC’den Joe Kernen’e kripto para birimlerini artık bir varlık sınıfı olarak görmezden gelmenin bir hata olabileceğini söyledi.

Yönetici ayrıca yatırımcılardan büyük miktarda likiditenin kripto para alanına akmaya başlayabileceği bir senaryoyu da özetledi.

Jacob Walthour, kripto konusunda “çok yapıcı” olduğunu itiraf etti. Walthour, beş yıl kadar önce vahşi batı gibi görünen kripto para birimlerini şimdi görmezden gelmenin bir hata olduğunu düşünüyor.

Ona göre bunun nedeni, son 12 yılda benimsenmesinin büyük ölçüde genişlemesi ve BTC’nin artık perakende pazarında çalışan iş devleri tarafından kabul görmesidir.

Ayrıca Walthour, CNBC sunucusuna şu anda küresel olarak kullanıcıların kripto ticareti yapmasına olanak tanıyan 200‘den fazla borsa olduğunu ve ABD nüfusunun yaklaşık %14‘ünün dijital para birimlerine yatırım yaptığını hatırlattı.

Blueprint Capital CEO’su, paranın evrim zincirine kripto para birimlerini de ekledi: ”Önce nakitti, sonra birisi ödeme için çek ve plastik kart kullanma fikrini buldu. Önümüzdeki beş ila on yıl içinde, kripto paranın bu para evrimi zincirindeki bir sonraki bağlantı olarak günlük ödemeler sistemine yerleştirilebileceğine inanıyorum.” Dedi.