Bloomberg ve Elwood Technologies, kurumsal kripto ticareti hizmetleri sunmak için anlaşma imzaladı

Bloomberg ve Elwood Technologies, kurumsal kripto ticareti hizmetleri  sunmak için anlaşma imzaladı

Hedge fonu Alan Howard‘ın sahibi olduğu kripto odaklı teknoloji firması Elwood Technologies, Perşembe günü Bloomberg ile “stratejik bir ortaklık” duyurdu.

Bu ortaklık, Bloomberg Asset and Management Investment Manager’ı ve yaklaşık 15.000 müşteri tarafından kullanılan bir satın alma tarafı sipariş yönetim sistemi olan AIM’yi kullanan kurumsal müşterilere yönelik olacak.

Buradaki fikir, Bloomberg’in AIM’sini Elwood’un ticaret platformunun sunduğu özelliklerle birleştirmektir.

Elwood yaptığı basın açıklamasında “Entegrasyon, Elwood’un kurumsal kripto para birimi alım satım özelliklerini Bloomberg’in veri, analitik ve iş akışı araçlarıyla birleştirerek, AIM platformundaki finansal kurumların ve yatırım yöneticilerinin birleşik bir yatırım süreci için portföylerinin geri kalanıyla birlikte kripto yatırımlarını yakalamalarını ve yönetmelerini sağlıyor.” Dedi.

Bloomberg’in Küresel Satın Alma Tarafı Ürün Başkanı Ian Peckett “Bloomberg AIM müşterilerine Elwood’un pazar lideri kripto para ticaret platformuna entegre erişim sunabilmekten çok memnunuz. Müşterilerimize tüm yatırım portföylerini entegre bir şekilde yönetmek için gerekli olan en son özellikleri sağlamak her zaman hedefimiz olmuştur. Bu giderek artan bir şekilde kripto para birimleri gibi alternatif varlık sınıflarını da içeriyor ” dedi

Entegrasyon, 2022‘nin ikinci çeyreğinde Elwood ve Bloomberg AIM müşterileri için karşılıklı bir şekilde tamamlanacak ve kullanıma sunulacak.

Elwood Technologies CEO’su James Stickland yaptığı açıklamada, “Kripto para piyasalarına kurumsal erişimi basitleştirmek için Bloomberg ile yakın bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyoruz ” İfadelerini kullandı.
Geçen yıl varlık yönetimine odaklandıktan sonra yazılım işine dönen Howard tarafından kurulan şirket için birleşme oldukça önemli bir gelişmedir.