Bloomberg, ABD’nin 2022’de kripto para birimlerini benimsemesini bekliyor

Bloomberg, ABD’nin 2022’de kripto para birimlerini benimsemesini bekliyor

Bloomberg Intelligence tarafından hazırlanan yeni bir rapor, ABD’nin sektördeki son olaylardan esinlenerek 2022 yılına kadar kripto para birimlerini kucaklayabileceğini gösteriyor .

Küresel Kripto Para Birimleri: 2022 Görünümü adlı rapor, ABD’nin Çin’in dijital para birimleri üzerindeki artan yasağının ardından önde kalmak amacıyla sektörü yönetecek düzenlemeler çıkarabileceğini belirtiyor.

Buna ek olarak Bloomberg, fiyat tahminlerinin yanı sıra NFT endüstrisinin büyümesinin potansiyel olarak ABD’yi kripto para birimlerini benimsemeye iteceğini ifade ediyor.

Rapora göre:

“Çin’in yasağı ve NFT’ler gibi devrim niteliğindeki teknolojilerin yaygınlaşmasıyla teşvik edilen ABD’nin, uygun düzenleme ve ilgili yükseliş fiyatlarıyla birlikte 2022’de kripto para birimlerini benimsemesini bekliyoruz. Stabil kripto paraların çoğu doların peşinde olduğu için yanlış adlandırılmış olabilir. Sınırsız itibari para arzı, özellikle arzı sınırlı olan Bitcoin ve Ethereum’da artan fiyatları sürdürmelidir.”

Rapor ayrıca, ABD Hazine tahvil getirilerinin devam eden düşüşü ve düşük hisse senedi getirileri nedeniyle Bitcoin ve Ethereum değerinde potansiyel bir artışı takip edebileceğini öngörüyor.

Bloomberg, Bitcoin’in bir değer deposu olma sürecinde olduğunu da belirtti. Bitcoin’in fiyat projeksiyonunda, ilk kripto para biriminin 100.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu ve azalan arzın ana katalizör olacağını vurguladı.

Daha da önemlisi Bloomberg, azalan arzla birlikte benimsenme arttıkça Bitcoin’in muhtemelen daha az oynaklık yaşayacağına dikkat çekiyor.