Kanadalı Bitcoin Madencilik Şirketi Blockstream 210 Milyon Dolarlık Yeni Bir Yatırım Aldı

Kanadalı Bitcoin Madencilik Şirketi Blockstream 210 Milyon Dolarlık Yeni Bir Yatırım Aldı

Kanada merkezli Bitcoin ( BTC ) madencilik şirketi Blockstream, aldığı son yatırım ile 3,2 milyar dolar değere ulaştı ve unicorn statüsüne yerleşti.

Kanada gazetesi The Globe’a göre şirket, madencilik hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermeye ve yenilenebilir enerji temelli altyapı geliştirmek de dahil olmak üzere Bitcoin ile ilgili çeşitli alanlara odaklanıyor.

Blockstream, son finansman turunda 210 milyon dolar topladı. Blockstream’in yeni destekçileri, Birleşik Krallık merkezli özel sermaye şirketi Baillie Gifford ve kripto borsası Bitfinex’in operatörü Hong Kong merkezli iFinex olarak belirtildi.

Baillie Gifford, Blockstream’in 3,2 milyar dolarlık değere ulaşmasının ve yeni sermaye yatırımının gerekçeleri hakkında yaptığı açıklamada, “Blockstream’in kurucularına ve yönetim ekibine büyük saygı duyduğunu” ve Bitcoin tabanlı varlıklar ve menkul kıymetler için yerleşim ağının sahip olduğuna inandığını dile getirdi.

Blockstream baş strateji sorumlusu Samson Mow, yatırımın şirketin daha da büyümesini destekleyeceğini ve madencilik operasyonlarını genişletmesine yardımcı olacağını söyledi.

Şirket kısa süre önce ASIC üreticisi Spondoolies’i satın aldı ve Mow’a göre, kendi operasyonlarında kullanmak üzere kendi ASIC madencisini geliştirmeyi ve perakende pazarında satış yapmayı planlıyor.

Mow ayrıca Blockstream’in çeşitli girişimlerini genişletmek için önümüzdeki aylarda daha fazla sermaye artırmayı hedeflediğini de açıkladı.