BlockFi, Ethereum Gas Maliyetlerini Karşılamak için Ücretleri Değiştirdi

BlockFi, Ethereum Gas Maliyetlerini Karşılamak için Ücretleri Değiştirdi

Kripto para şirketleri, ETH’deki kayıpları önlemek için fiyatlarını değiştirmeye başladı. Görünüşe göre Ethereum ücretlerinin kontrolden çıktığını düşünen sadece Three Arrows Capital kurucusu Su Zhu değil.

Yüksek faizli tasarruf hesapları üzerinden birden fazla devlet menkul kıymetleri düzenleyicisiyle mücadele eden kripto kredi şirketi BlockFi, Twitter üzerinden “Ethereum ağındaki artan işlem maliyetleri nedeniyle” artık ücretsiz ETH para çekme hizmeti sağlamayacağını duyurdu.

Duyuru yalnızca ETH için değil, Ethereum ağı üzerinde çalışan dört token için de geçerli olacak. Bu tokenler Chainlink, Pax Gold, Uniswap ve Basic Attention Token olarak belirtildi. Bitcoin, Litecoin ve stablecoin ürünleri de haberlerden etkilenmemeye devam ediyor.

Önceden, BlockFi kullanıcılarının her ay ücretsiz olarak bir kripto para çekme ve bir sabit para çekme işlemi yapmasına izin veriliyordu; sonraki para çekme işlemleri, bir ETH çekiminde 0,02 olarak ücretlendirildi.

1 Aralık’tan itibaren her Ethereum çekimi, 0.015 ETH ücreti şeklinde olacak. BlockFi, “Herhangi bir para çekme ücretinden kâr elde etmeyi amaçlamıyoruz” dedi. 

Bununla birlikte bu değişiklik, potansiyel menkul kıymetler yasası ihlalleri konusunda devletlerden gelen soruşturmaları da savuşturan Celsius gibi rakiplerle arasını bozuyor.