HaberlerKripto Para Haberleri

BlockFi CEO’su, Düzenleyici İlginin Kripto Ekosistemi İçin İyi Olduğunu Söylüyor

Zac Prince, düzenleyici netliğin kripto para şirketlerinin yenilik yapmaya devam etmesini sağladığını belirtti.

ABD senatörü Elizabeth Warren, geçtiğimiz gün kripto paralar hakkında oldukça olumsuz söylemlerde bulunmuştu. BlockFi CEO’su Zac Prince, kripto para endüstrisinde çok fazla karmaşa olduğu konusunda Warren ile aynı fikirde.

Prince, düzenlemelerle gelen netliğin ekosistemi olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyor.  Düzenleyicilerin kripto paralara olan ilgisini teknolojinin doğal bir evrimi olarak tanımlayan Prince, Çarşamba günkü Bankacılık Komitesi oturumları gibi tartışmaların kripto para sektörü için çok olumlu eğilimler olduğunu söyledi.

Block Fi CEO’su kripto paralar hakkında “Son on yılın yedisinde en iyi performans gösteren varlık sınıfı oldu” dedi.

Tecrübeli yönetici kripto para birimleriyle ilgili yaklaşan düzenlemeler hakkındaki görüşü sorulduğunda, kuralların iş için elverişli olmasını beklediğini ifade etti:

“Düzenleyici netlik, BlockFi gibi şirketlerin yenilik yapmaya devam etmelerini sağlıyor. Tüketicilerin ve yatırımcıların bu sektöre büyük bir güvenle katılmalarını mümkün hale getiriyor.”

Bu hafta, Senato Bankacılık Komitesi ABD hükümeti destekli bir merkez bankası dijital para birimini tartıştı. Senatör Warren bu oturumda kriptoya karşı genel olarak kritik bir duruş sergiledi. 

Warren, kripto paraların kötü bir yatırım olduğunu ve Dogecoin gibi varlıkları sahte bir yatırım aracı olarak gördüğünü dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu