Blockchain HaberleriHaberler

eBay, Blockchain Teknolojileri Üzerine Çalışmalara Başladı

Dünyaca ünlü marka eBay, artan talepler üzerine blockchain teknolojileri üzerine yoğunlaştı ve kripto para ile ödeme almaya başlayabileceğini belirtti.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan eBay, dijital paraların son zamanlarda çok fazla dikkat çekmesi nedeniyle blockchain teknolojileri üzerine çalışmalar yaptıklarını ve şirketin kripto paralar ile ödemelere açık olduğunu söyledi.

Şirket CEO’su Jamie Iannone, CNBC’e verdiği yeni bir röportajda, eBay’in her zaman kullanıcıları için yeni ödeme seçenekleri eklemek istediğini dile getirdi. Iannone konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Yönetilen ödemelerimizle ilgili en güzel şeylerden biri, aldığımız ödeme türlerini genişletmemizdir. Artık alıcılar için daha fazla seçenek olan Apple Pay ve Google Pay’i kullanıyoruz. Kripto para birimi gibi diğer seçeneklere de bakmaya devam edeceğiz. “

eBay CEO’su şirketin büyük olasılıkla kripto para seçeneklerini sistemlerine entegre edeceğini söylüyor. Bunun yanında ekip olarak NFT’lere de sıcak baktıklarını dile getiriyor. Peki NFT nedir? Bu kavram başka bir eşi olmayan dijital varlıklar anlamına gelmektedir.

Blockchain Teknolojileri Alanına Sıcak Bakıyorlar

NFT’ler, sahiplik sertifikaları olarak düşünülebilecek özelliklere sahip, resimler, videolar veya müzik gibi doğrulanabilir şekilde benzersiz blockchain teknolojileri olarak biliniyor. Iannone’ye göre eBay’in geniş kullanıcı tabanı, onu sanatçıların ve yaratıcıların NFT’lerinden para kazanabilecekleri ideal bir platform haline getiriyor. Tecrübeli CEO diyor ki:

“EBay ile ilgili en güzel şeylerden biri, yeni bir trend olduğunda, sadece eBay’de ortaya çıkmasıdır. NFT gibi alanlarda gördüğümüz şey bu, bunu nasıl daha iyi keşfedebileceğimize bakıyoruz çünkü eBay gerçekten malların işlem gördüğü yer olarak biliniyor. Platformdaki 187 milyon alıcıyla, satıcıların ölçeklendirilmiş talep almak için geldiği yer burası…

Jamie Iannone NFT’lere sıcak baktıklarını şu açıklamalarla ifade ediyor:

NFT’lere bakıyoruz ve eBay‘de bunu kolay bir şekilde nasıl etkinleştirebileceğimize dair fırsatları araştırıyoruz. Koleksiyon ürünleri hakkında düşündüğünüzde, gerçekten tahsil edilebilecek her şey onlarca yıldır eBay’de.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu