Blockchain Oyun Girişimi Forte, B Serisi Fonlamada 725 Milyon Dolar Topladı

Blockchain Oyun Girişimi Forte, B Serisi Fonlamada 725 Milyon Dolar Topladı

Oyun yayıncıları için blok zinciri çözümleri sunan ABD merkezli bir girişim olan Forte, B Serisi finansman turunda 725 milyon dolar topladı.

Finansman turuna Andreessen Horowitz (a16z), Tiger Global, Solana Ventures, Polygon Studios, Cosmos, Animoca Brands ve Warner Music Group dahil olmak üzere birçok yüksek profilli girişim firması katıldı.

Sea Capital ve Kora Management, tura ortak liderlik etti. Forte, eldeki taze sermaye ile hizmetlerini genişletmeyi ve daha fazla oyun yayıncısını bünyesine katmayı planlıyor.

Forte‘nin platformu şu anda özel test aşamasında ve şirket, 40‘tan fazla oyun geliştirici ortağına sahip olduğunu iddia ediyor.

Geliştiriciler, blok zinciri teknolojisini oyunlarına entegre etmek için Forte platformunu kullanılabilirler ve bu da karşılıksız token (NFT) basımı ve satışı gibi özellikleri etkinleştirir.

Bir Forte sözcüsü firmanın kendi blok zincirini işletmediğini söyledi. Sistem, oyun geliştiricilerinin token ve topluluk ekonomileri oluşturmasını sağlamak için Ethereum, Cosmos, Solana, XRP Ledger, Polygon ve daha fazlası gibi çeşitli Katman 1 (L1) ve Katman 2 (L2) blok zinciri sağlayıcılarıyla birlikte çalışıyor.

Sözcü, “Bugün 10‘dan fazla oyunda yayındayız ve Forte destekli oyunlarda halihazırda yaklaşık 20 milyon aylık aktif kullanıcımız var” dedi. 

Forte kurucu ortağı ve CEO’su Josh Williams, firmanın misyonunun, büyük ve küçük tüm oyun geliştiricilerini blockchain oyun alanında başarılı olmaya hazırlamak olduğunu söyledi.

Firmanın devasa B Serisi finansman turu, Griffin Gaming Partners liderliğindeki A Serisi turda 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle 185 milyon dolar toplamasından sadece altı ay sonra geldi.