Blockchain HaberleriHaberler

Blockchain Küresel Pazarda Büyüme Gösterdi

Covid-19 sürecine rağmen yıllık büyüme oranı % 79 olan blockchain pazarının geleceği parlak görünüyor.

Yayınlanan bir rapora göre pandemi sürecine rağmen blockchain teknolojileri küresel çapta %79 büyüme gösterdi. Bu yakın zamandaki büyümenin (2020-2021) temel sebebi, şirketlerin daha önce sosyal mesafe, uzaktan çalışma gibi kısıtlayıcı sınırlama önlemlerine yol açan COVID-19 etkisinden kurtulurken faaliyetlerine devam etmeleri olarak gösteriliyor. 

Blockchain teknolojisinin bu sene popülaritesini bu kadar artıracağı hiç kimse tarafından tahmin edilmemişti. Çeşitli sektörlerden işletmeler, iş süreçlerini iyileştirmek için bu teknolojiyi benimsemeye özen gösteriyor.

COVID-19 salgını, özellikle blok zinciri adı verilen dağıtılmış defter teknolojisinin kullanımıyla birçok alanda dijital dönüşüm sürecini hızlandırdı. Pazarın 2025 senesinde % 97 artış ile 60,2 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Blockchain Şeffaf Yapısı Nedeniyle Tercih Ediliyor

Blok zinciri teknolojisi güvenli, güvenli ve şeffaf yapısı nedeniyle tercih ediliyor. Bu da endüstrilerde ve kamu sektöründe bu sisteme olan talebi arttırıyor ve bunun önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde devam etmesi bekleniyor.

Circle ve BitPesa gibi şirketler, uluslararası denizaşırı ödemeler için blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Artık, tedarik zinciri, sağlık hizmetleri, hükümet ve diğer sektörlerde de kullanılmaya başlandı.

Dubai’de devletle ilgili tüm finansal işlemler, blok zinciri teknolojisiyle gerçekleştiriliyor ve bu da ülkeyi blok zinciri teknolojisi ile güçlendirilen ilk hükümet haline getiriyor.

2019 senesinin Mayıs ayında, çevrimiçi bir müzik akışı platformu olan Muzika, dünyanın önde gelen kripto borsası Binance ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile müzisyenler ve dinleyiciler arasındaki boşluğu azaltmayı planlıyordu.

Bu sayede müzisyenlere hak ettiği takdiri vermek için merkezi olmayan bir dijital müzik ekosistemi oluşturmayı başardı. Blok zinciri teknolojisinin senelik büyüme oranlarının ve detaylarının aktarıldığı rapora BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu