HaberlerKripto Para Haberleri

SlowMist’e Göre 600 Milyon Dolarlık Kripto Para Soygunun Arkasındaki Hacker Dijital Parmak İzi Bıraktı

Blockchain Güvenlik Firması SlowMist, Poly Network hackinin arkasındaki saldırganın dijital parmak izi bıraktığını söyledi.

Poly Network, tokenlerin farklı blok zincirleri arasında takas edilmesini sağlayan bir projedir. Şirket Salı günü sosyal medya platformu twitter üzerinden sisteminin ihlal edildiğini duyurmuştu.

Blockchain güvenlik firması SlowMist, 611 milyon dolarlık Poly Network saldırısının arkasındaki hackerın, devasa kripto para soygunun ayrıntılarını ortaya çıkaran bir dijital parmak izi bıraktığını söyledi. 

SlowMist, zincir içi ve zincir dışı izleme yoluyla saldırganın posta kutusunu, IP adresini ve cihaz parmak izlerini tanımladıklarını ifade etti.

SlowMist’e göre, saldırıyı finanse etmek için Monero (XMR), Binance Coin (BNB) ve Ethereum (ETH) olmak üzere üç kripto varlığı kullanıldı. 

Şirket, saldırganın, çoklu parmak izi bilgilerinin kullanımına ve fonların hareketine bağlı olarak bir süredir saldırıya hazırlanıyor gibi göründüğünü de ekledi.

Güvenlik araştırmacısı ve Ethereum geliştiricisi Mudit Gupta, Poly Network saldırısına bakıldığında saldırının tipik bir merkezi olmayan finans hacki gibi görünmediğini belirtti:

“Bu bir DeFi veya akıllı sözleşme hacki değildi, Poly Network tarafından alınan sorumsuz tasarım kararlarıyla birleştirilmiş geleneksel bir anahtar uzlaşmaydı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu